Kripto Para

2020 Yılında Adeta Dönüş Yapan 5 Altcoin

© Reuters.

2020 1 Ocak itibariyle ile beraber neredeyse tüm kripto para birimleri artış ivmesi yakaladı. Ancak bunların içinde 5 tanesi adeta eski görkemli günlerine dönüş sinyalleri veriyor… Hatta bazı altcoin’lerin Bitcoin’i geride bıraktığını dahi görüyoruz.

()
XRP fiyatı için 0.30 ve 0.31 dolar seviyeleri oldukça önemli direnç noktaları olarak nitelendiriyordu ve nihayet piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan altcoin bu seviyeleri geride bırakmayı başardı. Ayrıca 0.30 dolar seviyesi aşıldığından bu yana da yaklaşık olarak %14’lük bir artış sergilendi.

Ripple iki yılın en düşük seviyesini 0.145 dolar ile gördükten sonra çok iyi bir ivme ile 0.329 dolar seviyesine kadar çıktı.

Analistlere göre 0.38 dolar ve 0.41 dolar seviyeleri de önemli birer direnç seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyelerin de kırılmasıyla daha yüksek seviyeler mümkün hale gelebilir.

Tezos (XTZ)
Tezos, 15 Ocak’tan bu yana fiyatını 1.20 dolar seviyesinden 3.61 dolar seviyesine taşıdı. Dolayısıyla yaklaşık olarak bir ay gibi kısa bir süre içinde %183 gibi bir artış sergilemiş oldu.

3.61 seviyesi XTZ için tüm zamanlar rekoruydu ve bu kadar hızlı bir artış sonrasında düzeltme yaşandı. Düzeltme sonrasında fiyat 3.15 dolar seviyesine geriledi.

Tezos’un bu rekor artışının yanı sıra analistlere göre, eğer farklı bir altcoin ya da Bitcoin artışa geçerse Tezos tüm kazanımlarını kaybedebilir…

(ADA)
Cardano 2018 ve 2019 yıllarında içinde bulunduğu ölü toprağını adeta üstünde attı ve %71’lik bir artış sergiledi. 12 Ocak’ta ise 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkarak %37 yükseldi.

Şu an için piyasa hacmi bakımından 11. sırada yer alan ADA son 24 saat içinde de yaklaşık olarak %4.5’lik bir artışla 0.701 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Ancak bu süreç içinde fiyatın çok volatil olduğunu hatırlatmakta fayda var…

Ethereum (ETH)
Ethereum ortaya çıktığından beri Bitcoin’in fiyat hareketleriyle bağlantılı olarak grafik çiziyor. 2020 yılının başından bu yana artış sergileyen BTC gibi ETH da 275 dolar ile güzel bir ivme yakaladığını kanıtladı.

Öte yandan analistlere göre Bitcoin yatırımcıları dijital varlığı 10.500 dolar ve üstüne çıkarmak için çalıştıkça, Ethereum fiyatı da artmaya devam ediyor ve önümüzdeki saatlerde 300 dolara ulaşması bekleniyor. Analistlere göre fiyatın 276 dolar üzerine çıkması 300 dolarlık yolu açan seviye olabilir.

Neo (NEO)
18 Aralık 2019’da 7.73 ile dibi gören Neo, 2020 yılında 15.85 dolar seviyesine ulaşarak fiyatını ikiye katladı. 1 Ocak’tan bu yana NEO fiyatında %88’in üzerinde artış yaşandı ve kripto para birimi 20 doların üzerine çıkarsa analistler bir sonraki seviyelerin 25 dolar ve 40 dolar olabileceğini ifade ediyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı