Kripto Para

AB 'Kripto Varlıklarda Piyasalar' önerisi, istikrarlı para yönetimine vurgu yapıyor

Dünya çapındaki çoğu finansal düzenleyicinin kripto para düzenlemelerini yürürlüğe koyma yolunda ilerlediği bir zamanda, Avrupa Birliği (AB), yeni varlık sınıfıyla ilgili planlı bir çerçeve yayınlamak için acil bir adım atıyor.

Aynı yöndeki bir sonraki adım, Çarşamba günü, AB’nin siyasi gündemine yön veren Avrupa Konseyi’nin, resmi açıklamasına göre Kripto Varlıklar Piyasaları (MiCA) çerçevesindeki konumunu açıkladığı zaman atıldı. ] .

Bu hamle, Konsey ve Avrupa Parlamentosu’nun, teklifin yasal olarak resmen kabul edilmesinden önce müzakerelere girmesine yol açtı.

MiCA çerçevesi aracılığıyla, Avrupalı ​​düzenleyiciler, yatırımcılara ve tüketicilere yalnızca dolandırıcılık değil, aynı zamanda kripto para birimi platformlarının ve borsalarının alışık olduğu hack’lerden koruma sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca düzenleyiciler, bu platformlardan herhangi birinin kullanıcıları için tehdit oluşturduğunu düşünürse, bunlarla ilgili düzenlemeleri daha da genişleteceklerdir.

Çerçeve, Facebook’un bir sabit para birimi sepeti tarafından desteklenen “Libra” adlı bir stablecoin kurma girişimleri sırasında ortaya konduğundan, MiCA önerisi, stablecoin yönetimine özel önem veriyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yapılan yakın tarihli bir duyuruya göre, çerçeve aynı zamanda kripto şirketlerinde risk yönetimi ve yönetişim ile ilgili konuları ele alan hükümlerin yanı sıra yüksek riskli ödeme araçları satın almak için erişim sunma yasaklarını da taşıyacak.

Ayrıca, istikrarlı paralara takas hizmetleri sağlayan bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, sermaye gereksinimlerinden muaf tutulacaktır. Benzer şekilde, MiCA düzenlemeleri, “değeri her bir kripto varlığın benzersiz özelliklerine ve token sahibine sağladığı faydaya atfedilebilen dijital sanat ve koleksiyonlar da dahil olmak üzere” değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için geçerli değildir.

Kurallar, benzersiz hizmetleri veya “ürün garantileri veya gayrimenkul” gibi gerçek varlıkları temsil eden belirteçler için de geçerli değildir.

MiCA çerçevesi ilk olarak , dijital finans piyasasını düzenlemeye yönelik daha büyük bir girişimin parçası olarak Avrupa Komisyonu tarafından Eylül 2020’de tanıtıldı.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

AB 'Kripto Varlıklarda Piyasalar' önerisi, istikrarlı para yönetimine vurgu yapıyor yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: