Kripto Para

ABD hükümeti neden Bitcoin ve kripto para ödülü sunuyor?

Yaygın kripto benimsemenin en önemli göstergelerinden biri, merkezi hükümetlerin ekosistemin faydasını benimsemesi ve kendi işlevlerini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu olarak dijital para birimlerini dağıtmasıdır. Amerikan hükümeti tarafından benzeri görülmemiş bir hareketle, ABD Dışişleri Bakanlığı kısa süre önce, yazının yazıldığı tarihte itibari para veya kripto para birimlerinde 317.83 BTC ‘e eşit olan 10 milyon dolara kadar bir ödül ödeme teklifinde bulundu. yabancı hükümetler tarafından düzenlenen siber saldırılar hakkında eyleme geçirilebilir istihbarat için geri dönüş.

Amerikan hükümetinin diğer birçok kurumu benzer bilgiler için nakit ödüller sunarken, bu, ilk kez bir federal ajansın aşağıdakileri içeren bir duyurusu yapmasıdır:

“Ödül ödemeleri kripto para birimindeki ödemeleri içerebilir.”

Ajans ayrıca, damperin anonimliğini korumak için Tor tarayıcı ağı üzerinden bir ihbar hattının kurulduğunu söyledi.

“Bu siber tehditleri gördüğümüz ciddiyetle orantılı olarak, Adalet İçin Ödül programı, potansiyel kaynakların güvenliğini ve güvenliğini korumak için bir Karanlık Ağ (Tor tabanlı) ipucu raporlama kanalı kurdu.”

, mevcut hükümetin fidye yazılımı önleme çabalarını ve bu tür saldırılara eşlik eden kripto para birimi ödemelerinin izlenebilirliğini artırmaya çalıştığı bildirildi.

Hesap vermeme sorumluluğu dünya çapındaki bilgisayar korsanları için bir nimet olsa da, ABD yetkilileri yakın zamanda, ele geçirilen varlıklarla fidye ödenen Colonial Pipeline sistemine yapılan bir saldırının ardından 2 milyon doların üzerinde kripto para ele geçirebildiler.

McAfee ‘e göre, küresel ekonomi, siber suçlara ve bu tür saldırılara karşı yılda 1 trilyon dolardan fazla, yani küresel GSYİH’nın yaklaşık %1’i kadar bir kayıp yaşıyor. Bu hareket, hükümetin bu tür yasa dışı faaliyetlerin oluşturduğu tehdidi fark ettiğini gösterirken, ödeme izlenebilirliğinin risk faktörü bir şekilde aşındıkça kendilerine sağlanan istihbaratta bir artışa neden olabilir.

Ayrıca, yönetimin devlet işlerini yürütmede kripto para birimlerinin uygulanabilirliği ile uzlaşabileceğini vurgulamaktadır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: