Kripto Para

ABD Temsilciler Meclisi Demokratlarının yeni önerisi, dijital varlıklara 'yıkama satışı' vergi kuralı uyguluyor

Bloomberg tarafından bildirildiği gibi, ABD Demokratik meclisi tarafından dün yayınlanan bir teklif, vergilerde büyük miktarda para toplama potansiyeline sahiptir.

Teklif, “yıkama-satış” kuralına malları, para birimlerini ve dijital varlıkları eklemeyi amaçlıyordu. Geçilmesi halinde önümüzdeki on yılda 16 milyar dolara kadar yükselebilecek olsa da, bu varlıklara yatırım yapanlar için iyi bir haber olmaz.

Yeni ekleme, kripto yatırımcıları tarafından zararına satış yaparken sermaye kazancı vergilerini atlamak için kullanılan bir kaçamak açığını kapatmayı amaçlıyor. İşin püf noktası, hisseleri geri satın almadan veya aynı miktarda bir yatırım yapmadan önce 30 gün beklemektir. Bu olmazsa, sermaye kazancı kesintisine tabi olmayan bir “yıkama satışı” olarak kabul edilir.

Şu anda, kripto para birimleri İç Gelir Servisi (IRS) tarafından mülk olarak kabul edilir ve bu tür kurallara tabi değildir. Bu, dijital varlık yatırımcılarının kesinti talep ederken kripto para ticareti yaptığı anlamına gelir. Son teklif Senato tarafından kabul edilirse durum böyle olmayacaktı.

Demokratik Meclis’in bu önerisi, altyapı tasarısının yol açtığı endişeler listesindeki en son tekliftir. Bu yılın başlarında, kripto vergi hükümleri altyapı faturasına alelacele eklendi ve IRS’nin raporlama gerekliliklerine girecek olan “komisyoncu” teriminin çok geniş tanımı nedeniyle çok paniğe neden oldu.

Birçoğu, böyle bir yasanın endüstriye büyük zarar verebileceğine ve her şeyden önce yeniliği boğabileceğine inanıyor. Birçok Senatör de protesto için geldi ve raporlama gerekliliklerinde istisnalar yapmak için değişiklikler önerdi. Ancak yasa tasarısı değiştirilmeden Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi tarafından daha önce yayınlanan bir açıklamaya göre, tasarının nihai kaderi 27 Eylül’e kadar belirlenecek. Nihai tasarının geçmesine iki haftadan az bir süre kala, bu tür teklifler sektörde daha fazla bürokrasi anlamına gelebilir.

Hint hükümetinin kripto para ticaretini ve çevresindeki tüm ekosistemi vergilendirmeye çalıştığı bildirildiği için, Amerikan kripto yatırımcıları vergi yüklerinin artması konusunda pek yalnız değiller.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

ABD Temsilciler Meclisi Demokratlarının yeni önerisi, dijital varlıklara 'yıkama satışı' vergi kuralı uyguluyor yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: