Ekonomik İndikatör Haberleri

ABD’de dayanıklı mal siparişleri Aralık’ta yılın en yüksek artışını gösterdi


© Reuters.

Investing.com – ABD’de mal siparişleri Aralık ayında %0,4 artış beklentisini aşarak %2,4 artış gösterdi ve bu oran Ağustos 2018 sonrası en iyi aylık artış oldu. Ömrü 3 yıl ve üzerinde olan eşyaları kapsayan dayanıklı mal siparişleri artarken ulaştırma hariç ler ise %0,1 düşüş yaşadı. Hava araçları ve hariç siparişler de Aralık’ta aylık %0,9 düşüş yaşadı.

2019 yılının genelini değerlendirdiğimizde dayanıklı mal siparişleri en iyi artışı %2,7 ile Mart ayında gösterdi, ancak yapılan revizyon ile Mart ayı oranı %1,7’ye düşürüldü. Haziran’da %1,8 ve Temmuz’da %2,1 artış gösteren siparişler Kasım ayında %3,3 ile sert gerileme yaşadı. Sert düşüşün ardından Aralık oranı da beklentilerden fazla oldu ve bugün açıklanan veriye göre %2,4’lük artış 2019’un en iyi performansı oldu.

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu