Kripto Para

Alabama, BIA’ların yasaklanmasını isteyen BlockFi’ye gösteri nedeni bildirimi yayınladı

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu (ASC), BlockFi’ye eyalet içindeki kripto para birimlerinin satışını durdurmayı amaçlayan bir gösteri nedeni bildirimi yayınladı. BlockFi, kendi adına, siparişin alındığını onaylamak için hızlı davrandı ve aynı zamanda Twitter’daki konumunu netleştirdi.

“Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından verilen gösteri nedeni emrinin farkındayız. Kripto piyasası katılımcıları için yasal ve uygun olduğuna inandığımız ürünlerimizle ilgili ayrıntıları paylaşmak için Alabama’dakiler de dahil olmak üzere dünya çapındaki düzenleyicilerle aktif diyaloglarımız var.”

New Jersey merkezli BlockFi, BlockFi Faiz Hesapları [BIA] olarak bilinen faiz getiren kripto para hesapları satıyor. ASC ‘e göre, şirket bu BIA’ların satışı yoluyla “Menkul Kıymetler Yasasını ihlal eden kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı” olarak değerlendirilebilecek minimum 14,7 milyar dolar topladı.

Emir, bu nedenle BlockFi’nin “neden Alabama’da kayıt dışı menkul kıymetler satmayı durdurmaya ve satmamaya yönlendirilmemeleri gerektiğini” açıklamasını gerektiriyordu. ASC Direktörü Joseph Borg’a göre, yasaların gerektirdiği şekilde, eyaletteki insanlara menkul kıymetler satmak için ASC’ye kayıtlı birkaç kuruluş zaten var. Ekledi,

“Menkul kıymet satmak için kayıtlı olanların çoğu Alabama dışında yaşıyor, ancak menkul kıymet teklif eden herkes bir Alabama sakinine yatırım teklifi yapmadan önce kayıt yaptırmalıdır.”

Gösteri nedeni bildirimi, BlockFi’yi “ABD tarafından düzenlenen bir kuruluş” olarak göstermekle suçladı, oysa gerçekte, ajansa veya başka herhangi bir menkul kıymet düzenleyicisine kayıtlı değil. Bununla birlikte, bildirime rağmen, BlockFi , BIA’ların bir menkul kıymet olmadığını belirterek pozisyonunda kararlılığını koruyor.

“Durumumuz değişmedi – BlockFI Faiz Hesabı bir menkul kıymet değil.”

Bunun zamanlaması şaşırtıcı, özellikle de kısa süre önce New Jersey düzenleyicileri BlockFi’ye BIA’ları sunmayı bırakmasını emrettikten ve ayrıca kripto para birimi platformuna 29 Temmuz’a kadar fazladan bir hafta teklif ettiğinden beri şaşırtıcı.

BlockFi CEO’su Zac Prince, topluluğa New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu’nun [NJ BOS] yasağın yürürlük tarihini ertelediğini bildirdi. ekledi,

“BlockFi Faiz Hesabının bir menkul kıymet olmadığına olan inancımızda kararlılığımızı koruyoruz.
BlockFi platformundaki tüm ürünlere, hizmetlere ve varlıklara erişmeye devam eden New Jersey’deki ve dünya çapındaki tüm mevcut müşterilerimiz için tam olarak faaliyet gösteriyoruz.”

Düzenleyici ilmik kripto işletmeleri etrafında sıkılaştıkça, düzenleyici netlik eksikliğinin etkisi daha belirgin hale geliyor. Ripple “kayıtsız menkul kıymetler” sattığı için mahkemeye sürüklendiğinde çoğu kişi gülerken, kalan kripto piyasası üzerindeki etkisi uzun zamandır tahmin ediliyordu.

Şimdi diğerleri de acı çektiğine göre, Kripto Yasasının Kurucusu John E Deaton, BlockFi’nin Yönetim Kurulu üyesi Anthony Pompliano’dan davaya karşı birleşmesini istedi.

Amerika BirlVerge Devletleri’ndeki kripto topluluğu, yakında düzenleyicilerle netlik elde etmek için bir araya gelmek zorunda kalabilir veya kripto şirketlerine karşı uzun bir dava listesi kaçınılmaz olabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: