Kripto Para

Alibaba’nın South China Morning Post’u NFT’lere giriyor

Çin’in önde gelen gazetesi The South China Morning Post, karşılıksız token [NFT] koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Gazete, Alibaba Group’tan Jack Ma’ya aittir; NFT, projenin literatüründe belirtildiği gibi “blok zincirindeki tarihin ve tarihi varlıkların hesaplarının kaydedilmesi için bir standart” oluşturmayı amaçlayacaktır.

Şunu ekledi:

“Tarihin ARTIFACT olarak simgeleştirilmesiyle, herkes kolektif insan deneyimimizden anlamlı anları ve nesneleri keşfetme, toplama, sergileme, ticaret yapma ve yeniden canlandırma fırsatına sahip olacak.”

Haber kuruluşu, insanların tarih oluşturmak için kullanabilecekleri “standartlaştırılmış bir üst veri yapısı” ve bu şekilde “belirteçleştirilmiş tarih” yaratacaktır. Tarihi korumak ve daha sonra keşfedilmek, bağlanmak ve sergilenmek amacıyla oluşturulan bu NFT’lere NFT ARTIFACT’leri adı verilecektir.

Diğer projelerden farklı olarak, daha fazla kişiye ulaşmak için zincirleme agnostik olmayı amaçlamaktadır. Ancak, başlangıçta isimsiz blok zincirleri kullanacak. Belirteçleştirme ile başlamak için, standardının uygulamasını göstermek için medya arşivini belirtecektir.

“Bu meta veri yapısının pratik kullanımını sergilemek için, SCMP’nin tarihsel haber varlıklarından oluşturulan tahsil edilebilir NFT’ler olan SCMP’nin ARTIFACT’lerini de duyuruyoruz”

NFT’nin ayrıca SCMP’nin “tarihin ilk taslaklarının” değişmezliğini ve dağıtılmış mülkiyetini sağlayacağını da ekledi. Medya kuruluşu, birincil NFT satışları, ikincil işlemlerden telif hakları ve ikincil işlemler için ücretler üzerinden gelir elde edecektir.

SCMP, tarihi simgeleştirmeyi düşünen tek haber medya kuruluşu değildi. SCMP’den önce, TIME Maganize NFT olarak üç kapak oluşturup açık artırmaya çıkarırken, CNN de geçen ay tarihi yeni anlarını NFT olarak sattı.

Alibaba’nın NFT’lere olan ilgisi aniden arttı. SCMP’de NFT’leri kullanılabilir hale getirmenin yanı sıra, , NFT’leri ilk kez sergileyen Taobao Maker Festival adlı yıllık bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Festival, Çin sanatını ve girişimciliğini kutluyor ve bu kez merkezi olmayan uygulama platformu Near Protocol, blockchain oyun firması Web3Games ve Çinli sanatçı Huang Heshan ile Huang tarafından oluşturulan NFT tabanlı gayrimenkulleri satmak için bir araya gelecek.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: