Kripto Para

Alman Bankalardan Bitcoin ve Kripto Paralara Hücum!

© Reuters.

News.bitcoin kaynağının aktardığı bilgilere göre, Almanya içerisinde 40’dan fazla finansal kurum ülkenin finansal regülatörüne giderek kripto para hizmetleri vermek istediklerini belirttiler. Peki ülkenin finansal regülatörü BaFin’e birdenbire bu kadar fazla bankanın başvuru yapmasının arkasında yatan sebep ne?

Aslında olay tamamen 2020 yılı ile beraber yürürlüğe giren bir yasa ile ilgili. Söz konusu yasa içerisinde bankaların ve finans kurumlarını hizmet verebilecekleri varlıkların tanımı çok kapsamlı yapılmış. Bu da kripto para birimlerinin ve diğer varlıkların bankaların hizmet verebilecekleri varlıklar arasına girmesine neden oluyor.

Almanya’da Kripto Para Devri Başlıyor Mu?
Bankalar, ülkenin finansal regülatöründen gerekli izni aldıktan sonra kripto para depolama ve buna benzer hizmetler verebilecekler. BaFin sözcüsü konu hakkında yaptığı açıklamada başvuruların henüz onaylanmadığını ve değerlendirme sürecinde olduklarını vurguladı.

Aslında Almanya içerisinde söz konusu yasa geçmeden önce de kripto para hizmeti sunan bankalar vardı. Solarisbank isimli banka, Berlin içerisinde kripto para hizmetleri sunan ilk finans kurumu oldu. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında kripto para depolama hizmeti sunan Solarisbank’ın elde ettiği kazanç ile diğer bankalara öncülük ettiği tahmin ediliyor.

Avrupa içerisinde kripto para merkezi işlevine sahip olan İngiltere’nin Brexit ile Avrupa’dan uzaklaşması, bölgede bir boşluk oluşturdu. Almanya da bu yeni regülasyon ile beraber kesinlikle yeni merkez haline gelebilir. Aslında kripto paralara ve dijital paralara yönelik ilgi dünyanın dört bir yanında artıyor. Bu haberden de okuyabileceğiniz üzere, Japonya da dijital para konusunda çalışmalara hız verecek ülkelerden birisi konumunda.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı