Kripto Para

Altın veya Bitcoin – Paranızı nereye park edebilirsiniz?

[ad_1]

Enflasyonla ilgili korku ve endişe bu ay piyasaya hakim oldu ve bu başgösteren korkularla yatırımcılar nakitlerini doğru yere park etme konusunda kendilerini merak ve şaşkınlık içinde buldular. Şüphesiz, Bitcoin , satın alma gücündeki potansiyel bir düşüşten korunma aracı olarak doğru yatırım seçeneğinden bahsederken önde gelen bir varlık olarak ortaya çıktı. ABD doları.

Bununla birlikte, Bitcoin’in oynaklığı ve tüm kripto piyasası çalkantılı zamanlardan geçerken, doğru yatırım nasıl seçilir?

Tarihsel olarak, altın ve diğer değerli metaller, son yıllardaki en yüksek enflasyon dönemlerinden bazılarında enflasyona karşı korunmanın bir yolu olarak lanse edildi. ABD Ancak, daha yakın zamanlarda, yatırımcılar Bitcoin’e alternatif bir değer deposu olarak baktılar ve kıtlığının onu bir tür “dijital altın” yaptığını savundular.

‘Bitcoin-Altın’ argümanının özüne dalmadan önce, enflasyon tartışmasını anlayalım. Şimdi, ayın başında açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verileri, enflasyonun 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ve yıllık enflasyonun %5,4’e ulaştığını vurguladı. Bu rakam, ABD Merkez Bankası’nın ekonomik olarak sağlıklı gördüğü %2’lik uzun vadeli oran hedefinin çok üzerindeydi.

Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell ‘nin tahminlerine göre bu yüksek enflasyonun geçici olup olmadığı konusundaki tartışma, aşağıdakilere bakıldığında alakasız görünüyor. uzun vadeli bir senaryoda. Dahası, enflasyon ile 10 yıllık hazine faizi arasındaki farka bakıldığında, tahvil sahiplerinin tahvillerinin satın alma gücünün enflasyonla birlikte erimesinin umurlarında olmadığı açıktır.

Kaynak: Ekoinometri

Ancak enflasyon ve tahvil oranları arasındaki bu yüksek farklılık ilginç bir senaryo sunuyor. Ecoinometrics, son ​​haber bülteninde , bu farklılığın altın ve Bitcoin’den daha iyi performans göstermesinin “iyi bir fikir gibi görünse de farklı nedenlerle” anlamına geleceğine dikkat çekti. ” Bitcoin hakkında konuşurken,  

dedi.

“Bitcoin’in kendisi gerçek getiri ile ilişkisiz olma eğilimindedir. Ancak yüksek enflasyonun yarattığı olumsuz bir reel getiri ortamı anlatı için iyidir.”

Kaynak: Ekoinometri

Bülten, tamamen gerçek verimdeki değişikliklerle ilgili olan altın ile BTC’yi karşılaştırırken, yılın başından beri çok olumsuz reel getiri bölgesine girdiğimize dikkat çekti. Ancak henüz büyük bir ralli görmedik.

Altın için, gerçek getiri negatif bölgelere düştüğünde, altın büyük bir ralli ile takip etme eğilimindedir. Bununla birlikte, herhangi bir ralli olmamasıyla birlikte, parabolik bir hareket yolda olabilir.

Kaynak: Ecoinometrics

Yukarıdaki eğilimi gören ve Bitcoin’in fiyatı zaten düşmüşken, yatırımcılar bir değer deposu olarak altın yerine Bitcoin’e bahis yapmaya karar verebilirler. Analiste göre,

“Eğer durum buysa, ilk kez bir Bitcoin rallisi negatif gerçek getirilerle tetiklenir. Gerçekte, böyle bir hareket, altından Bitcoin’e bir transfer olarak görebileceğiniz için hala bir benimseme oyunu olarak nitelendirilebilir.”

Bununla birlikte, kral Kripto para için geçerli olan piyasa duyarlılığının son ​​derece düşüş eğiliminde olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak bu, bu pazardaki fırsatın yavaşlayabileceği veya yok olabileceği anlamına gelmez, aslında birçok analist öne çıkarak bu çalkantılı zamanları şu şekilde sunmuştur: büyük satın alma fırsatları.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: