Kripto Para

Amerika, Kriptolarla İlgili Daha Sert Düzenlemelere Hazırlanıyor

© Reuters.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Amerika Başkanı Donald Trump, 2019 Temmuz’unda Bitcoin’in bir fanı olmadığını belirtmişti. Bunun ardından Amerikalılar yeni teknolojilere karşı hükümetin ne zaman kısıtlamalar getireceğini merakla bekliyor. Beyaz Saray’ın yeni yayınlanan 2021 bütçe önerisinde, ABD Gizli Servisinin kriptoyla ilgili suçları araştırmak için kripto paraların Hazine’nin altında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Dolayısıyla Amerikalıların beklediği baskı bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Beyaz Saray ve Kriptolar
106 sayfalık belgede, “kripto para birimi” kelimesi sadece iki kez kullanıldı ve her iki durumda da doğrudan terörizm finansmanı, kara para aklama ve diğer suçlara bağlandı. Bununla beraber Beyaz Saray’ın kripto paralara yönelik agresif duruşu, piyasa katılımcılarına sürpriz olmadı. Çünkü Başkan Trump bundan yaklaşık altı ayn önce zaten bunun özeti sayılabilecek bir açıklama yapmıştı.

Ayrıca Trump’ın hemen ardından ABD Hazine Sekreteri Steve Mnuchin de kripto para birimlerinin bir güvenlik sorunu halini alabileceğini ifade etmişti. Bunlara bakıldığı zaman Beyaz Saray’ın kripto paralar karşı tutumunun uzun bir süre daha değişmeyeceği ifade edilebilir.

Gizli Servisin Kriptolara Müdahalesi
Kripto para birimi kullanarak işlenen suçları soruşturmaktan kimin sorumlu olacağı konusunda, bütçe önerisi “Ulusu, yarının tehditleriyle yüzleşmeye hazırlamak” için Gizli Servisi, Hazinenin altına taşımayı öneriyor.

Bununla beraber her ne kadar ülkenin başındaki isimler kriptolarla ilgili sert tavırlar sergileseler de bu görüşlerin Amerika’daki kripto piyasasını nasıl etkileyeceği henüz net değil…

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı