Kripto Para

Amerika’nın Sattığı BTC’ler 1.7 Milyar Dolar Zarara Sebep Oldu

© Reuters.

Ortaya çıkan son verilere göre birden fazla ele geçirme sonrasında toplam 185.230 Bitcoin’i elinde bulunduran Birleşik Devletler hükümeti, elindeki Bitcoin’leri çok erken satarak yaklaşık 1.7 milyar dolar zarar etti. Bununla beraber dünya üzerinde farklı ülkelerin kendi Bitcoin’leri olduğu ve hükümetlerin yavaş yavaş hodl’ı olmaya başladığı ifade ediliyor.

Amerika Zararda
Amerika Birleşik Devletleri Hükümetinin Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı özensiz yaklaşımı nihayetinde kendini gösterdi. Çünkü ABD’nin bir zamanlar elinde tuttuğu 185.230 Bitcoin’in şu anda yaklaşık değeri 1.8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para meraklısı, gizlilik savunucusu ve bir cypherpunk olan Jameson Lopp, Amerika’nın elindeki Bitcoin’leri zamansız satarak ne kadar zarar ettiğini gözler önüne seren bir veri paylaştı.

Yapılan açıklamalara göre ABD hükümeti Bitcoin varlıklarını 2014’te başlayan bir dizi açık artırma ile sattı ve şu anda Şubat ayı boyunca 4.000’den fazla BTC’nin aynı yöntemle satışa sunulacağı biliniyor. Peki, ABD bu satışlardan ne kadar kazandı? Ortaya çıkan verilere göre bu satışlardan ABD 150 milyon doların biraz üzerinde kazanç elde etti. Eğer şu anda tüm Bitcoin’ler ABD’nin elinde olsaydı bunların değeri 1.8 milyar olacaktı. Dolayısıyla Amerikan hükümetinin bu elde çıkarmalar dolayısıyla 1.65 milyar dolar zarar ettiği görülüyor.

Bitcoin Hodl’ı Hükümetler
Amerika’nın tersine hodl stratejisini benimseyen hükümetler de bulunuyor. Örneğin Bulgar hükümetinin bir operasyonda 213.000 Bitcoin ele geçirdiği ve bunları elinde tuttuğu biliniyor. Her ne kadar Bulgaristan bu BTC’lerle ne yapmayı planladığını açıklamasa da günümüz fiyatıyla Bulgar hükümetinin elinde 2 milyar doların üzerinde bir değere sahip BTC bulunuyor.

Bunun yanında İngiltere’nin de elinde bulunan Bitcoin’leri sattığı biliniyor. Ancak İngiltere bunu daha mantıklı bir şekilde fiyat 8.000 dolar civarındayken yaptı.

Bunlarla beraber he ne kadar hükümet kripto paralar konusunda özensiz davransa da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2020 yılında da ABD’li tüketiciler için kripto para birimlerini ve kripto para tabanlı menkul kıymetleri değerlendirmeyi sürdüreceğini açıklamıştı…

Kaynak: Beincrypto

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı