Kripto Para

Analist: ‘Bitcoin, bu gerçekleştiğinde yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabilir’

Bitcoin hakkındaki aşağı yönlü görüşler bir süredir piyasayı ele geçiriyor. Ancak bu görüşlerin, karamsar hareket eden tarihsel olarak önemli göstergeler nedeniyle bir ton güvenilirliği var. Benjamin Cowen , bu göstergelerin Bitcoin’in potansiyel olarak 100.000’e ulaşması ve sonunda bir boğa koşusuna girmesi için nasıl önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı. İşte bu göstergeler için önemli seviyelerin bir dökümü.

Bitcoin – 4 kritik bölge

Kral Kripto paranın düşüşü, Nisan ayında ATH’sine ulaşır ulaşmaz başladı. O zamandan beri, çoklu düşüşler ve ani çökmeler, Kripto parayı 31 bin dolara indirdi ve %52’lik bir düşüş kaydetti. Cowen, piyasa bir trend tersine dönüşünün ilk işaretini görür görmez,

belirtti.

“3-6 ay boyunca bazı düşüş dönemleri yaşıyor olabiliriz”

Ve yaptık.

50 haftalık SMA, bir boğa koşusu için gereken destek görevi gördüğü için Bitcoin tarihinde sürekli olarak önemli bir seviye olmuştu. 50 SMA ile ilgili önceki örnekler, 2014’teki seviyeden bir sıçramanın, fiyatta %61’lik bir artışa yol açtığını gösteriyor. Benzer şekilde, 2018’de Kripto para %45 arttı ve destek hattını test ettikten sonra 202’de bir kez daha %34 arttı.

Şu anda 50 WSMA 32 bin dolara yerleştirildiği için bu seviye zaten reddediliyor, oysa fiyat zaten 31 bin dolar altında.

50 hafta SMA – Önceki ralliler | Kaynak: Benjamin Cowen

Boğa piyasası desteği (BMS), adından da anlaşılacağı gibi, bir boğa koşusu için mükemmel desteği oluşturan en önemli bölgelerden biridir. Şu anda Bitcoin, BMS’nin çok altında ve eğer kral para bunu direnç olarak test edebilirse, bu harika bir işaret olur. BMS’ye ek olarak, 100 haftalık SMA, geçmişte olduğu gibi hala kritik destek olarak değerini koruyor. Göstergenin 20 bin dolarda olması ilginç bir gelişme, çünkü JPMorgan da dahil olmak üzere birçok kurum Bitcoin’i 20 bin – 25 bin dolara düşmeye başladı. Aynı Cowen,

dedi.

“20 bin dolarlık Bitcoin’de, yirmi bin dolara geri dönersek, bu senaryoda söyleyebilirim ki, çok daha fazla yükselişe geçeceğim”

[ 19459013]

Boğa piyasası desteği ve 100 haftalık SMA | Kaynak: Benjamin Cowen

Sırada nereye?

Cowen, Bitcoin’in ancak 20 haftalık SMA’yı geri alabilmesi durumunda yıl sonuna kadar 100.000 $’a ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Bu çizgi, boğa piyasası desteğinin üst bandını işaret ediyor. Tekrar desteğe dönüştürüldüğünde, BTC piyasasında sağlam bir boğa koşusu gözlemlenebilir.

20 haftalık SMA ve gelecek aralığı | Kaynak: Benjamin Cowen

Ancak bu, yalnızca Bitcoin birkaç ay daha yana hareket ettiğinde gerçekleşebilir. Konsolidasyon, boğa piyasası desteği 30.000 dolara ulaşana ve aslında desteğe dönüşene kadar BTC’ye zaman tanıyacak. Bu tam olarak bir yükseliş rallisi için gerekli olan şey olurdu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: