Kripto Para

Analist, Bitcoin ve kriptolar sayesinde erken emekli olmanın yolunun bu olduğunu iddia ediyor

Herhangi birinin fare yarışından kaçmak ya da erken emekli olmak istemesi şaşırtıcı değil. Hayır, burada geleneksel finans dünyasındaki gibi sigorta şirketlerini planları ve getirileriyle tanıtan reklam yok. Ancak, kripto para birimlerini kullanarak erken emekli olmaya ne dersiniz? Basın zamanında kümülatif kripto piyasası kapitalizasyonu piyasadaki mevcut ters rüzgarlar göz önüne alındığında $ 1,29T seviyesinde dururken, bu mümkün mü?

Son zamanlarda popüler YouTuber Lark Davis’in bunun için pratik bir rehber hazırladığı bir kripto analisti kesinlikle böyle düşünüyor.

Hemen konuya girmeden önce, odadaki fili tartışmaya değer – Finansal özgürlüğü elde etmek için yaştan bağımsız olarak ne kadar para gerekiyor? İşte bu Yeni Zelanda merkezli kripto boğasının bu konuda söyledikleri,

“Klasik hesaplama, yıllık %4’lük geri çekilmeye dayalı olarak yıllık harcamalarınızın 25 katıdır. IE, harcamalarınız yılda 50.000 dolar, o zaman 1.25 milyona ihtiyacınız olacak. Sadece 1.25 milyon.”

Davis’in , “kriptoda getiri oranları çok yüksek olduğundan tasarruf edilen toplam miktarın çok daha az olabileceğini” belirterek netleştirmekte hızlı olduğunu vurgulamakta fayda var.

“Anchor’da IE 250k, yılda 50k’nızı pasif hale getirir. Yine de ne kadar çok olursa o kadar iyi.”

Harcamalar ve tasarruflar hakkında daha derin bir bakış açısı için, dünya genelinde 65 yaş ve üstü sakinler için harcanabilir medyan gelirin nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır,

Kaynak: OECD verileri

Ortalama emekli geliri 26.250$ olan ABD gibi ülkeler, İsviçre, Kanada ve Avusturya ile eşit olarak dünyada üçüncü sırada yer alıyor. Mesele şu ki, bu rakamlar kişinin bulunduğu ülkeye göre değişecektir.

Şimdi zor kısım geliyor, para nasıl alınır?

Erken olsun ya da olmasın, emeklilik için yeterince almak, bir gecede yapılacak bir çaba değildir. Davis’e göre, “en yaygın yol” “yağı kesmek” olmakla birlikte, çok sabır ve zaman gerektirir.

Buna ek olarak, harcama optimizasyonu özelliğini de göz önünde bulundurun. Tekrarladı,

“Bütçenizi gözden geçirin ve kendinize zor sorular sorun. Ne kadar çok ve ne kadar erken yatırım yaparsanız, erken emekli olma olasılığınız o kadar yüksek olur.”

Tasarruf aşamasının ardından yatırım kısmı gelir. Daha önce bahsedildiği gibi Davis, dolar maliyet ortalamasının Bitcoin , Ethereum , Chainlink , [ 19459020] Aave . Bu sefer farklı değil.

Dolayısıyla, piyasa yaklaşımının zamanlamasına karşı piyasada zaman ima etti. Dahası analist, Davis’in takipçilerini potansiyel riskler konusunda uyararak

“ne kadar gençsen o kadar fazla risk alabilirsin” diye tekrarladı.

“Kaldıraç ticareti, mem paraları ve degen DeFi ile bir yıllık ev yapımı kahve tasarrufunu dakikalar içinde boşa harcayabilirsiniz.”

Bunu söyledikten sonra, Davis geçmişte altcoinlerin büyük yatırım getirilerinde en iyi atışa sahip olduğunu belirtti.

tweet attı

Bunu düşünün – Yazma sırasında BTC, %18,23 oranında YTD getirisi not ediyordu. Öte yandan ETH, LINK, DOT ve ADA’nın beğenileri %155, %44, %27 ve %562 oranlarındaydı.

Ethereum, Chainlink, Polkadot ve Cardano , basın zamanında, son piyasa düzeltmelerinin hesaba katılmasına rağmen, dünyanın en büyük kripto para birimine kıyasla önemli ölçüde değer kazandı. Dolayısıyla, emeklilik için para biriktirmek isteyenler için altcoinler kötü bir fikir olmayabilir.

Ayrıca, geçmişinde olduğu gibi, Davis’in pasif gelir elde etme ve stake etme konusundaki iyimserliğini tekrar paylaştığını belirtmekte fayda var.

Analist, yukarıda belirtilen videoyu ,

belirterek sonuçlandırdı.

“…20’li, 30’lu veya 40’lı yaşlarınızda veya gerçekten mümkün olduğunda kriptodan emekli olmak. Ve bunu yapabilirsiniz, sadece risklerin devam ettiğini ve bunun gerçekleşmesi için sakin, rasyonel yatırımcı odaklı bir zihniyete sahip olmanız gerektiğinin farkında olun.”

Şimdi, özellikle son zamanlarda hem farklı düzenleyiciler hem de bireyler tarafından çok fazla incelemeyle karşı karşıya kaldığından, bu bugünlerde zor olabilir. Burada belirtmek gerekir ki, bu tür şüphelere rağmen piyasa çok yol kat etti. Özellikle birkaç yıl önce ana akım raporların erken emeklilerin HİÇBİR ZAMAN Bitcoin ve diğer kriptolara dokunmayacağını söylemesinden bu yana, analistlerin bir emeklilik seçeneği olarak kriptoyu tartışıyor olması büyük bir mesele.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: