Kripto Para

Analistin Bitcoin (BTC) ve Visa Karşılaştırması Tepki Çekti!

© Reuters.

Lider kripto para birimi (BTC), ödeme kapasitesi açısından genellikle Visa ve Mastercard gibi geleneksel alternatifleri ile karşılaştırılmakta. BTC’nin özellikle boğa döneminde ölçeklenebilirlik sıkıntısı yaşadığı bilinse de, yılın geri kalan vakitlerinde birçok açıdan rakiplerine fark attığı biliniyor.

Bitcoin, Visa’yı Geçti Mi?
Buna rağmen Visa’nın şu an için işlem kapasitesi konusunda Bitcoin’den üstün olduğu da bilinen bir gerçek. Ünlü kripto para analistlerinden Willy Woo ise Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımında buna ters düşen bir açıklama yaptı.

Woo, 2019 yılında Visa’nın 138 milyar dolarlık işlem, Bitcoin’in ise 727 milyar dolarlık işlem yaptığını vurguladı. Buna ek olarak BTC ağındaki işlemlerin bazılarının kripto para borsalarının soğuk cüzdanları arasındaki işlemleri de kapsadığını belirten Woo, yine de kazananın Bitcoin olduğun ima etti.

Visa’nın 2019 yılını kapsayan raporuna bakıldığında ise yapılan işlemlerinin toplam değerinin değil, sayısının 138 milyar olduğu görülüyor. Visa’nın raporunda 2019 yılı boyunca toplamda 8,8 trilyon dolarlık işlem yapıldığını görmek ise BTC’nin bütün bu gelişmelere rağmen hala bir hayli geride olduğunu gösteriyor.

Woo da bu hatalı tweet’i yüzünden birçok yatırımcı ve takipçi tarafından sert bir şekilde eleştirilmekten kurtulamadı. Tweet’in hala durması ise Woo’ya yönelik eleştirilerin artmasına neden oluyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.




Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı