Kripto Para

Anket, Brezilyalıların çoğunluğunun El Salvador'un Bitcoin hareketini desteklediğini ortaya koyuyor

El Salvador , Bitcoin yasal ihale yapmanın ilk haftasında geçmesine rağmen, farklı bölgeler aynı şeye ilgi gösterdi.

Diğerlerinin yanı sıra Panama , Honduras ve Guatemala gibi komşu Orta Amerika ülkeleri de aynı yönde adımlar attı. Ayrıca, São Paulo merkezli finansal eğitim web sitesi Valor Investe , tarafından Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Venezuela ve Meksika. İşte sonucun neye benzediği: Brezilyalılar, yarısından fazlası El Salvador’daki gelişmeyi destekledi. Raporda,

belirtildi

Brezilyalılar, %56’sı El Salvador’un yaklaşımını desteklerken ve %48’i Brezilya’nın da bunu benimsemesini istediğini söyleyerek bölgedeki kripto tanımanın en büyük savunucularıydı… Diğer %30’u da hiçbiri katılıyorum ya da katılmıyorum.

Ancak, %21’i bu fikre karşı (%12 katılmıyorum ve %9 kesinlikle katılmıyorum).”

Ayrıca, rapora göre, Brezilyalı katılımcıların kripto para birimlerine yatırım yapma konusundaki ilgilerinin ana nedenleri, “..yatırımları çeşitlendirmek (%55), enflasyona ve finansal istikrarsızlıktan korunmak (%39) ve teknolojiyi takip etmekti. eğilim (%37).”

Bu arada, Cambiatus dijital sosyal para birimi platformunun topluluk lideri Luiz Eduardo Abreu Haddad, ,

“Brezilya’da daha dostane düzenlemeler kurumsal yatırımcıları ve şirketleri sektöre çekmiştir. Salvador deneyi, Latin Amerika ülkeleri için blok zinciri ve kripto para birimlerini ekonomilerine nasıl dahil edecekleri ve vatandaşlar için refah yaratacakları konusunda harika bir referans olabilir.”

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen ankete katılanların yaklaşık %12’si, küçük olsa da, kripto karşıtı bir anlatı sürdürüyor. İşte neden. %42’si güvenlik endişelerini, %37’si oynaklığı belirtiyor ve %33’ü yatırım yapacak parası olmadığını söylüyor.

Son olarak, rapor ayrıca bireysel tercihlere de ışık tutuyor. Bitcoin en iyi bilinen kripto varlığıydı (%92), ardından Ethereum (%31) ve ardından Litecoin (%30).

Anketin ötesine bakıldığında, Orta ve Güney Amerika ülkeleri geçmişte kripto dostu bir duruş sergilediler. Örneğin, makalenin en önemli noktası olan Brezilya’yı ele alalım. Ülke kısa süre önce yeşil bir Bitcoin ETF için başını salladı. Bununla birlikte, düzenleyici gözlemcileri, bu “merkezi olmayan” alandaki yasadışı faaliyetleri engellemek için katı düzenlemeler ortaya koydu.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Anket, Brezilyalıların çoğunluğunun El Salvador'un Bitcoin hareketini desteklediğini ortaya koyuyor yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: