Borsa Haberleri

Ard Bilişim halka arzında talep toplama 29-30 Ocakta gerçekleşecekArd Bilişim halka arzında talep toplama 29-30 OcakTa gerçekleşecek.

Şirketin açıklaması şöyle:

Son dört yılın en hızlı büyüyen teknoloji firmaları arasında yer alan “ARD BİLİŞİM YAZILIM TEKNOLOJİLERİ ” halka arz ediliyor. Talep toplama tarihleri ise 29 ve 30 Ocak tarihleri arasında…

Yazılım alanında faaliyet göstermek amacıyla ARD GRUP HOLDİNG A.Ş. bünyesinde, 2011 yılında kurulan bilişim firması “ARD GRUP BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş” teknoloji alanında büyümesini hızla sürdürdü ve öncü kimliğiyle pek çok kamu ve özel kuruluşa hizmet veren yazılım şirketi olarak fark yarattı.

Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde Ar-Ge yazılım ve sistem entegratörlüğü faaliyetlerini yürüten “ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri” kuruluşundan bu yana bilişim sektöründe, sektörün pratik saha gereksinimlerine yönelik yazılım ürünleri geliştiriyor.

Şirket, geliştirdiği yüksek katma değerli yenilikçi teknolojisi ile, E-Dönüşüm Hizmetleri, Kurumsal Yazılım Çözümleri, Ulusal Hukuk Yazılım Çözümleri, Sağlık Sistemleri Çözümleri, Bulut Çözümleri, Siber Güvenlik Yazılımları ve Sistemleri alanında geniş ar-ge mühendis kadrosu ile uzmanlık gerektiren ürün ve hizmetler sunuyor.

HALKA ARZ TALEP TOPLAMA TARİHİ: 29-30 OCAK 2020

Yapılan şirket açıklamasına göre, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan ARD Bilişim, mevcut 18 milyon TL olan sermayesinin 4 milyon TL sermaye artırımı ile 22 milyon TL ye ve bunun yanında ARD Grup Holdinge ait olan 3.5 Milyon TL hissenin de ortak satışı yapılarak toplam 7.5 milyon TL nominal değerli payı halka arz edecek. Halka arz sonrasında bir yıl boyunca satışa hazır bekletilecek 1.875.000 TL nominal değerli payların halka arzı da söz konusu olabilecek. Halka arz talep toplama tarihi ise 29-30 Ocak 2020 tarihleri olarak açıklandı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ARDA ÖDEMİŞ, şirketin halka arzı ile gerçekleşecek net gelirin, yenilikçi teknoloji firmalarının satın alınması, Ar-Ge faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve yeni Ar-Ge merkezinin kurulması için kullanılacağını belirtirken, “Yurtdışı ofis yatırımlarımızı artırıp, yurtdışı pazarında daha aktif rol alarak yazılım sektöründeki ürünlerimizin pazar gücünün arttırılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

YURTDIŞI YATIRIMLARI İLE BÜYÜYOR

Londra, Dubai, San Francisco ve Bahreyn şubeleri ile hukuk, sağlık, lojistik, finans sektörleri başta olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası projeler yaratmaya devam eden ARD Grup Bilişim, sektörün öncüsü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

-iDeal Haber Merkezi-

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu