Ekonomi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kadın girişimciler için işbirliği

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kadın girişimciler için işbirliği

12.02.2020 / Ankara

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik işbirliğine imza atıldı.​

Kadın girişimci kurulları aracılığı ile iller düzeyinde yüksek bir ağa erişimi olan TOBB ile EBRD imzaladıkları protokol kapsamında kurulların stratejik planlama konusunda kapasitelerinin geliştirilmesi konusunda birlikte çalışma kararı aldı. Bu konuya ilişkin anlaşmaya TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ile EBRD Başkan Yardımcısı Pierre Heilbronn imza attı.

EBRD’nin projeye danışman olarak atadığı Ernst and Young (EY) Türkiye ekibi, seçilen üç pilot ilde (Kocaeli, Antalya ve Erzurum) önemli paydaşlarla mülakatlar yapacak, stratejik planlama konusunda eğitim ve çalıştaylar düzenleyecek. Bunların sonucunda da her üç il için de bir strateji dökümanı ve aksiyon planı oluşturulacak.

EBRD tüm süreci yakından takip edecek ve çalışmalara katılarak kurulların maksimum verimi alabilmesini izleyecek. Şubat ayında başlayan projenin toplamda üç ay sürmesi planlanmakta.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı