Kripto Para

Avustralya Merkez Bankası CBDC geliştirme ekibi için iş ilanı yayımladı Yazar Kriptofoni

Avustralya Merkez Bankası CBDC Geliştirme Ekibi İçin İş İlanı Yayınladı

Avustralya Merkez Bankası tarafından yayınlanan bir iş ilanına göre, Merkez Bankası Dijital Birimi (CBDC) geliştirmek için yeni bir pozisyon açılmış durumda. Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen bu hamle, Avustralya’nın CBDC oluşturma fikrine sıcak baktığının bir kanıtı.

Banka, Teknoloji ve Finans Merkezi olarak Avustralya Senatosu Seçim Komitesi’ne yaptığı son sunumunda, CBDC’ler hakkında araştırma yürüttüğünü kabul etti. Ancak henüz bir CBDC için hazır olmadıklarını belirttiler. Aynı sunumun bir parçası olarak merkez bankası, Avustralya destekli bir stablecoin henüz çıkarılmamış olsa da, çıkarılması durumunda alınacak en iyi düzenleyici yaklaşımı araştırdıklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi, uluslararası ödemeler için CBDC’lerin kullanımını test etmek için Avustralya’nın da dahil olduğu merkez bankalarıyla iş birliği yaptığını duyurmuştu.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu