Kripto Para

Avustralya’da kripto para ile yakıt alma dönemi başlıyor

© Reuters.

Investing.com – Avustralyalı market devi On The Run, ülkede kripto ile ödeme seçeneği sunan en büyük fiziki mağaza olarak bir ilke imza atacak.

The Australian haberine göre 170 şubesiyle büyük bir market zinciri olan On The Run (OTR), yakın zamanda Güney Avustralya’daki tüm şubelerinde başta olmak üzere kripto paralarla ödeme seçeneği sunacak.

Avustralyalı vatandaşlar yakında zamanda ülkenin güneyindeki eyalette faaliyet gösteren 170 servis istasyonundan kripto para ile yakıt alma olanağına sahip olacaklar. OTR bayileriyle beraber faaliyet gösteren diğer markaların da bu yeni ödeme yöntemini kullanabilecekleri bildirilirken yakıt alımı yanında diğer ürünlerinde kripto para ile alış verişi mümkün hale gelecek. Şirketin 2022 yılının yaz aylarında aktif hale getirmeyi planladığı kripto para ödeme sistemi için Crypto.com’un altyapısını kullanacağı bildirildi. 

Son aylarda kripto paralarla ilgili önemli gelişmelere sahne olan Avustralya’da gerçek kullanım durumuyla ilgili önemli bir gelişme daha kaydedilmiş oldu. Bu kullanım örneğinin önümüzdeki aylarda diğer firmalar tarafından benimsenebileceğine dair yorumlar mevcut.

Diğer birçok ülkede olduğu gibi Avustralya hükümeti de  kripto paralar konusunda bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için çaba sarf ediyor. Zira ülkede yapılan yakın zamanlı bir ankete göre Avustralyalıların yaklaşık yüzde 18’i kripto para ticaretinde bulunuyor. Bu oran, Avustralya’yı dünyada kripto paraları en çok benimseyen 3. ülke konumuna getiriyor.

Bitcoin ile yakıt alımı

Bitcoin ile yakıt alım imkanı sunacak olan On The Run bayilerinin sunacağı bu hizmetin ilk olarak 2014 yılında ABD Colorado merkezli bir benzin istasyonunda denendiği biliniyor. Ayrıca ABD’de benzin istasyonlarına Bitcoin kiosku kurmak oldukça popüler hale geldi.

Yazar: Günay Caymaz

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu