EkonomiHaberlerTürkiye

Bakan Nebati Endonezya’da G20 toplantısına katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına katıldı.

Sosyal medya hesabından toplantıya ilişkin bilgiler paylaşan Bakan Nebati, “Endonezya’nın Bali şehrinde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısının ilk ayağında ‘Küresel Ekonomi’ başlıklı oturuma katılarak G20 ülkelerindeki mevkidaşlarımız ile bir araya geldik” dedi.

Bakan Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında masaya yatırılan konulara hakkında bilgi verdi.

Nureddin Nebati, “Küresel seviyede tedarik zincirindeki aksamalar, enerji ve gıda fiyatları, tarımsal üretimi zorlayan iklim değişikliğinin olumsuz etkileri gibi risklerin altını çizerek kalıcı ve sürekli çözümler üzerinde çalışmanın önemini vurguladık” paylaşımında bulundu.

Bakan Nebati, G20’de Birleşik Arap Emirlikleri Mali İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Mohamed Hadi Ahmed Al Hussaini ile de bir araya geldi.

Görüşmeye ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Bölgenin iki önemli ülkesi olarak ikili ve çok taraflı platformlarda karşılıklı iş birliğinin önemine değinerek gerek ikili temelde gerek bölgesel bağlamda eşgüdüm içinde çalışmanın hem ülkelerimiz hem de bölgemizin refah ve istikrarına olumlu katkı yapacağını belirttik” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Kanada Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Chrystia Freeland ile de bir görüşme gerçekleştiren Bakan Nebati, söz konusu görüşme ile ilgili olarak, “Bölgesel ve uluslararası başlıklarda, Türkiye ile Kanada gibi iki köklü müttefik arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak karşılıklı ticari, siyasi ve ekonomik üst düzey temasların artması gerektiğinin altını çizdik” dedi.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: