Kripto Para

Bazı Ethereum’un ‘kopyala-yapıştır’ alternatifleri hayatta kalacak… hangileri olsa?

Ethereum’un çok yönlü ekosistemi, kripto ekosistemindeki diğer paralel ağları teşvik etmeyi başardı. DApp alanına giderek daha fazla platform girdikçe, Ethereum ağının özelliklerine sahip gibi görünüyorlar.

Yakın tarihli bir podcast’inde , Nuggets News’in CEO’su ve kurucusu Alex Saunders, ekosistemin neden Ethereum’un “kopyala-yapıştır” alternatiflerine ihtiyaç duyduğunun altını çizdi. Aynı şeyin altını çizerek şöyle dedi:

“Sorun değil. Bu bir sorunu çözmektir ve Ethereum ölçeklenemezken [alternatifler] pazar payının yüzde 90’ını ele geçirirlerse, o zaman kazanır. ”

Ayrıca, en iyi merkezi olmayan teknolojinin her zaman kazanması gerekmediğini de iddia etti. Bununla birlikte, gerçek DApp’lerin mutlak sayılarının ve diğer ağları kullanan kişilerin genel işlemlerinin oldukça düşük kaldığına dikkat çekti.

Kaynak: DApps Durumu

Bu “taklit kedilerin” kaderini vurgulayan Saunders,

“Beni bu kadar heyecanlandırmayan şey, Binance Chain üzerinde gerçek bir fark noktası olmayan altı Uniswap klonu gördüğümüzde. Bu tür şeyler, kripto-kış döneminde yüzde 90 ila 99 düşecek olan şeydir çünkü hiçbir farkları yoktur. Bu biraz taklitçi, çoğu aldatmaca ve ticarete dayanıyor ve aslında bu şeylerden hoşlanmıyorum. ”

Kitlelerin özellikle teknolojiyi veya ademi merkeziyetçiliği önemsemediğini ileri sürerek, aynı şeyi önemseyen projelerin ancak uzun vadede ayakta kalabileceğini iddia etti. Daha da açıklığa kavuşturdu,

“İnsanlar, yalnızca en zayıf halkanız kadar güçlü olduğunuzu anlar anlamaz, biraz Bitcoin’e benzer. Merkezi olmayan bir yapıya sahiplerse, Ethereum’un veya diğer zincirlerin ademi merkeziyetçiliğine ve durdurulamaz sansüre dirençli doğasına geri dönecekler. ”

Son zamanlarda iyi giden diğer merkezi olmayan zincirlere ışık tutan Saunders,

“Binance Chain ve Cardano’nun ilerleyen ve bir ekosistem oluşturan bazı akıllı sözleşmeleri var ve diğerleri de büyüyor.”

İlginç bir şekilde, küresel kripto piyasası son zamanlarda hafif türbülansa maruz kaldığı için, ADA, pazar çapında düzeltme yapılmadan önce dört gün boyunca sürekli olarak yeni ATH’leri kaydetti. Yakın zamanda yapılan bir analiz de satın alınması ve HODL’nin nasıl ‘en sıcak’ Kripto paralardan biri olduğuna işaret etti .

Polygon da son zamanlarda ” olağanüstü bir tersine ” tanık oldu. MATIC, yalnızca birkaç hafta içinde yüzde 450 üzerinde toplandı. Saunders dedi ki,

“Ploygon, Ethereum’un ölçeklenmesine nasıl başarılı bir şekilde yardımcı oldukları için son zamanlarda yanıyor. Ayrıca iyimser toplamayı da kullanacak. Bu yüzden umarım bu projelerin çoğu için akıllı sözleşmelerini bu ölçeklendirilmiş sürüme taşımak onlar için kolay olacaktır. ”

Son sözlerinde Saunders, kendilerini ölçeklendiren ağların rekabetçi kopya-kedi ortamında gelişmeyi daha kolay bulacağını vurguladı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: