Kripto Para

Binance, 390 milyon dolar değerinde BNB yaktı

Dev kripto para borsası Binance, 16’ncı çeyreklik Binance Coin (BNB) yakma işlemini tamamladı ve 390 milyon dolarlık BNB’yi yaktı.

Binance, 18 Temmuz’da değeri 400 milyon doların hemen altında olan 1.296.728 BNB tokeni yakarak ortadan kaldırdığını açıkladı.

Borsa, akıllı sözleşmelere token aktarırken yaptıkları yanlışlık sonucu tokenlerini kaybedenlere yardımcı olmayı amaçlayan Pioneer Burn Programı yoluyla 5.163 tokenin daha yok edildiğini belirtti.

Binance, söz konusu program ile kullanıcıların zararlarını karşılıyor ve belirli koşullarda tokenleri kullanıcılara iade ediyor. Daha sonra iade edilen token sayısı, borsa tarafından her çeyrekte yakılan token sayısından çıkarılıyor.

Binance, her çeyrekte borsanın kârının yüzde 20’si kadar tokeni yakıyor. Borsanın son token yakma işlemi, 2021’in ikinci çeyreğinde 2 milyar dolar kâr etmiş olduğuna işaret ediyor.

Borsa, bu çeyrekte dolar değeri bakımından şimdiye kadarki en büyük ikinci yakma işlemini gerçekleştirdi. Binance, geçtiğimiz mart ayında ise 600 milyon dolar değerinde token yakmıştı.

Yakma işlemi, büyüklüğüne rağmen Binance Coin fiyatına pek bir etkide bulunmadı. BNB, hafta sonu boyunca belirli bir işlem aralığında ilerledi.

İlginizi çekebilir: Vitalik Buterin 6,7 milyar dolar değerinde Shiba Coin yaktı!

Son 24 saatte yüzde 1,62 değer kaybeden BNB, çeviri yayın saati itibarıyla 299 dolardan işlem görüyor. Kripto para, 10 Mayıs’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 686 dolardan yüzde 56 aşağıda seyretse de, hala yıl başından beri yüzde 700 değer kazanmış durumda.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: