Kripto Para

Binance, Çinli kullanıcılar için hizmetleri durdurduğu için CNY ticaret bölgesini listeden çıkardı

Binance, ülkedeki artan baskının ortasında Çin’deki operasyonlarda fren yapmak zorunda kaldı. Çin’deki hizmetleri durdurma kararının ardından Binance, şimdi Anakara Çin için C2C CNY ticaret bölgesini ve kullanıcı envanterini kaldırdığını duyurdu.

Resmi bir beyanına göre ,

“Yerel yönetimin düzenleyici gereksinimlerine yanıt olarak Binance C2C, CNY ticaret bölgesini 31 Aralık 2021 tarihinde 24:00’te (Doğu Sekizinci Bölge Saati) listeden çıkaracak.”

Aynı zamanda borsa, platform kullanıcılarının bir envanterini yürütecek. Anakara Çin’den gelen hesaplar “yalnızca para çekme” moduna geçirilecektir. Bu kullanıcıların yalnızca pozisyonlarını geri çekebilecek, kullanabilecek ve kapatabileceklerini ekledi.

Çin’de gerçekleşen baskı yeni değil ve Binance’in eylemi de değil. Özellikle son birkaç ayda dünyanın en büyük borsalarından birinin gerçekleştirdiği eylemler göz önüne alındığında, Binance’in karşı karşıya olduğu düzenleyici incelemeye dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, bu kez Binance, 2017 yılında Çin piyasalarından hizmetlerin geri çekilmesini vurguladı. O sırada yetkililer, yerel borsaları fiat ve kripto tokenleri arasındaki ticarete ev sahipliği yapmamaları konusunda uyarmıştı.

Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre, duyurunun etkisi, kripto piyasasının düşmeye başlamasına neden oldu. Wu kaydetti,

“Binance’ın duyurusu, bir saat içinde yaklaşık 30 milyon dolarlık bir tasfiye miktarıyla kripto para piyasasında bir düşüşe yol açtı. Ve insanlar şu anda DYDX, UNI, SUSHI gibi DeFi tokenlerini uzun süre kullanacak.”

Bu arada Çin, kullanıcıların kriptoya olan ilgilerini kaynağında, yani İnternet’te ortadan kaldırmaya çalışıyor. Raporlara göre, bir milyardan fazla kullanıcısı olan WeChat, Binance ve Huobi gibi kripto para borsaları için aramaları yasaklıyor.

Diğer kripto devi de Çin’de benzer bir kaderle karşı karşıya kaldı ve yerel düzenlemelere uymak için hizmetlerini anakara dışına çıkarmak zorunda kaldı.

Huobi Kurucusu Leon Li kısa süre önce borsanın baskı nedeniyle Çin’den ayrıldığını açıklamıştı. Ek olarak, ülkedeki bir başka popüler arama motoru olan Baidu, kripto borsalarıyla ilgili aramaları kısıtladı.

Çin, kara para aklamayı engellemeye odaklanma çabalarını sürdürdü. Bildirildiğine göre , bu baskı kripto yatırımları yapan kurumları ve madencileri de etkileyebilir.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Binance, Çinli kullanıcılar için hizmetleri durdurduğu için CNY ticaret bölgesini listeden çıkardı yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: