Kripto Para

Binance için bu sayımda ‘gemi çoktan yola çıkmış olabilir’

Dünyanın en büyük kripto borsası (hacim olarak) olan Binance son ​​zamanlarda dünya çapında düzenleyici eylemler şeklinde çeşitli ters rüzgarlarla uğraşıyor – İngiltere, ABD, Japonya, Kanada ve daha yakın zamanda İtalya, diğer ülkeler arasında. Aslında, artan düzenleyici endişelerin ortasında, borsa yakın zamanda yeni başlatılan hisse senedi belirteçleri hizmetlerini durdurdu .

Bu olayların ışığında, kripto topluluğu ciddi sorular sormaya başlıyor, Binance’in küresel erişimiyle ilgili endişeler bunlardan biri. Borsanın düzenleyici yankılardan kaçınması için çok mu geç? Ya da daha kötüsü, bu bir sonun başlangıcı mı?

Bu ve diğer ilgili konular , Reed Smith LLP’nin Ortağı Christine Parker’ın en son konuk olduğu “Unconfirmed”ın yeni bir bölümünde tartışıldı.

2017 yılında kurulan Binance, dünyanın farklı bölgelerindeki kullanıcılar açısından birkaç milyon küresel erişime sahiptir. Bununla birlikte, bu değiş tokuşla ilgili tuhaf bir gerçek, herhangi bir fiziksel merkeze dayalı olmamasıdır. Bu bağlamda, Parker şu görüştedir:

“…Binance kesinlikle bir süredir küresel düzenleyicilerin radarındaydı, ancak kesinlikle varlığın yargı yetkisi eksikliğinin çabalarını ve bu eylemleri kendilerine karşı getirme yeteneklerini gerçekten engellediğini düşünüyorum. ”

Bunu, tipik bir sınır ötesi ortamda düzenleyici süreçten bahsederek daha da netleştirdi; buradaki norm, düzenleyicilerin gerekli bilgileri elde etmek için bir MOU’yu doğrudan veya yabancı bir yargı alanındaki yabancı bir düzenleyici aracılığıyla sunmalarıdır. Ancak Binance söz konusu olduğunda, düzenleyicilerin yüzleşmesi gereken zorluklardan biri de “gerçek yetki alanlarının nerede olduğunu belirlemek zor”. Aynı şey gecikme nedeni oldu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Internal Revenue Service (IRS) ve Binance’i takip eden Adalet Bakanlığı (DOJ) dahil ABD düzenleyici kurumlarıyla ilgili raporların spekülatif olup olmadığını tartışırken, Parker iddia etti, [19459005 ]

“Tahminime göre raporlar çok doğru. Sanırım, CFTC ve DOJ’un onları araştırdığına dair raporları duyduğumuz ve bunun doğru olduğu ortaya çıkan Bitmex davasında bazı emsallerimiz var. Tahminim, muhtemelen önümüzdeki 6 ila 9 ay içinde CFTC, DOJ ve IRS ile bir anlaşma göreceksiniz…”

Aslında, anlaşmanın gerçekleşmemesi durumunda, New York Güney Bölgesinde veya Washington DC’de geçerli olan ilgili düzenlemelere göre Binance’in yasa ihlallerinden sorumlu tutulacağını da açıkladı. ilgili federal kurumlar.

Bununla birlikte, düzenleyiciler Binance’e karşı ne zaman harekete geçebilir? Yöneticiye göre,

“Binance ABD’nin faaliyetlerini ne zaman hesaba kattığınız net değil. Onlar için en iyi çözünürlük çok hızlı bir şey olurdu. Binance ile ABD’de “biraz” temiz bir sayfa ile ABD düzenleyicileriyle ilerlemelerine izin vermek için bir tür anlaşma. Ama fikir ayrılığı olabilir.”

Böyle bir durumda Binance, “kendi yetki alanlarında (nerede olursa olsun)” bir faaliyette bulundukları görüşünü alabilir ve davayla mücadele etmeye karar verebilir.

Mevzuatla ilgili endişeler bir yana, yargı yetkisi Binance kullanıcıları için bir endişe değildir, çünkü hizmetlerine erişmek için tek ihtiyaçları bir web sitesi ve bir VPN’dir. Bunu söyledikten sonra Binance’in operasyonlarının engellenmeden devam edip edemeyeceği ve kullanıcıların yaşadığı sıkıntılar nedeniyle mağdur olup olmayacağı sorusu göz ardı edilemez.

Peki, Binance için düzenleyici cezalardan kaçınmak için çok mu geç?

“Gemi o gemiyle gitmiş olabilir. Bunun için çok geç olabilir. Türev ürünler sunuyorsanız ve ABD’de düzenlemeye tabi değilseniz, bu ABD’de katı bir sorumluluk testidir… Şimdi dönseler bile geçmişteki kötü eylemleri temizlemek için çok geç.”

BitMEX’in (cezai suçlardan suçlandı) aksine Parker, devam eden bu soruşturmaları düzenleyiciler tarafından Binance ve CEO’su Changpeng Zhao ile aynı şeyi yapmak için kullanılan bir araç olarak görmüyor. Ancak, “ABD düzenleyicilerinin emsalleri var” diye uyardı.

Zhao’nun yakın zamanda bu endişeleri kabul eden ve önümüzdeki yolu tartışan bir mektup yayınladığını belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: