Kripto Para

Bitcoin Analisti: Satın almayı bıraktıklarında bu bir ayı piyasası uyarısı

Kripto para birimleri, Bitcoin sürekli olarak ya aylık en yüksek seviyesini aşmanın ya da en düşük aylık en düşük seviyelerine ulaşmanın eşiğindeyken, son derece volatil kalmaya devam ediyor. Piyasa oynaklığına katkıda bulunan bir faktör, kripto piyasalarının bol miktarda balinaya sahip olmasıdır – bu, belirli bir varlığın önemli bir miktarını elinde tutan birine verilen bir terimdir. Balinaların belirli bir jeton üzerinde ve hatta bazen tüm pazarda sahip oldukları etkiye tanık olmak çok yaygındır.

Bu konuda kripto analisti Willy Woo’nun farklı bir bakış açısı var. Zincir içi analistin son ​​tweet(ler)ine göre, balinalar kripto pazarını tam olarak kontrol etmediler. Balinalar değilse, o zaman kim?

“Bitcoin boğa piyasalarını yönlendiren perakende. Satın almayı bıraktıklarında, bu bir ayı piyasası uyarısıdır. Satın almayı bırakmadılar.

Son 30 gün: Balinalar 4k BTC sattı, plebler 31k BTC aldı.”

Bu grafik, küçük sahiplere (1 BTC’den az) haftalık net akışları gösterir.

Kaynak: Glassnode

Küçük hissedarlar (

Balinalar hayati bir rol oynamış olsalar da, Woo tarafından vurgulandığı gibi bu yalnızca kısa zaman dilimi içindi. Kripto boğa, balinaların yalnızca Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketini etkilediğini belirterek şunları ekledi:

“Balinalar yalnızca kısa vadeli piyasayı yönlendirir (en çok odaklanılan mem budur). Makro zaman ölçeğinde, boğa piyasasının başlangıcını oluşturan balinalar, yunuslar ve köpekbalıklarından bahsediyorum. Plebler (yani perakende) boğa piyasasının ortasını ve sonunu yönlendiriyor.”

Buna ek olarak, bu çizelge balina etkinliğini gösterdi:

Kaynak: Twitter

Önemli bir yönü vurgular, yani daha küçük balinalar, daha büyük muadillerinden gelen satış baskısını etkisiz hale getirir. Bu konuda, dedi Woo,

“Verilerim *tüm balinalar* (1k üzerindeki sahipler eksi ham verilerde “balinalar” olan borsalar hariç). Olan, büyük balinaların satılması, küçük balinaların birikmesi, neredeyse nötr hale gelmesi.”

Başka bir analist, yukarıda bahsedilen gelişmeyi desteklemek için eşzamanlı bir görüş sundu. Analist ve kripto boğa arkadaşı Will Clemente , bir takipçinin sorularını aşağıdaki gibi yanıtladı.

Bununla birlikte, bu, pek çok yatırımcıın, piyasanın durumunu yönlendirenlerin büyük kuruluşlar olduğuna dair inancına aykırıdır.

Örneğin, Bay Balina adını kullanan başka bir analist,

diyerek Woo’nun görüşlerine karşı çıktı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: