Kripto Para

Bitcoin (BTC) Tweet’lerinde Son 2 Yılın Zirvesi!

© Reuters.

Bitcoin‘in (BTC) 10.000 doların üzerine çıkıp bütün piyasayı hareketlendirmesi kesinlikle sosyal medyada da etkili oldu.

Bitinfocharts tarafından sunulan istatistiklere bakıldığında, özellikle Şubat ayında Twitter üzerinde BTC’den bahsedenlerin sayısı 2 yılın rekorunu kırdı. BTC Twitter üzerinde en son 20.000 dolara kadar çıktığı tarihlerde bu kadar popülerdi. Bu da aslında BTC’nin elde ettiği fiyatın, sahip olduğu popülerlik ve tanınma ile doğru orantılı olduğunu gösteriyor. Sosyal medya henüz yeni bir varlık olan BTC için oldukça önemli.

Günde 75.000 Bitcoin Tweet’i Atılıyor
işlem çiftinin 9.400 dolar olduğu seviyelerde, yani Şubat ayının başlarında ciddi bir sosyal medya artışı olduğu görülüyor. BTC, 2019 yılının çoğunluğunda bu fiyat seviyesinde gezinse de, 2020 yılında rekor kırılmasının sebeplerinden birisi de yaklaşan Bitcoin Halving olarak açıklanabilir.

Bundan daha önceki verilere bakıldığında günlük atılan BTC ile ilgili tweet’lerin sayısının 38.000 ortalamasında odluğu görülüyor. Aslında artış yaşayan sadece Twitter üzerindeki Bitcoin varlığı değil. Google (NASDAQ:) üzerindeki aramalara bakıldığında yine aynı Twitter’da olduğu gibi sert bir yükseliş yaşandığı görülebiliyor.

Özellikle Ocak ayı başlarında yaşanan ABD ve İran krizi ile yükselen BTC, o tarihten beri Google üzerinde bir hayli popüler. Aslında bunun gibi jeopolitik olayların BTC fiyatına da yukarı yönlü hareket sağladığı birçok olayla beraber kanıtlanmıştı.

Son ayların başka bir popüler küresel olayı Koronavirüs’ün de Bitcoin’i etkilediği iddia ediliyordu. Savaş veya ticari anlaşmazlıklar gibi olayların BTC’yi etkilediği kanıtlansa da, virüs gibi salgınların bun etkileyip etkilemediği konusunda ise fikir birliği bulunmuyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı