Kripto Para

Bitcoin, Cardano, XRP Fiyat Analizi: 22 Mayıs

Başka bir satış baskısı seli, son 24 saatte küresel kripto piyasası kapağından yaklaşık 200 Milyar Dolar’ı sildi. Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum aylık en düşük seviyeye geri döndü ve çoğu alts üzerinde titreme hissedildi. Cardano ve XRP gibi büyük cap alts, şiddetli düşüş koşulları altında temel destek seviyelerinin altına düştü.

Bitcoin [BTC]

Kaynak: BTC / USD, TradingView

Bitcoin dün 39.000-41.000 $ aralığında işlem gördü, ancak bu kanalın üzerinde bir çıkış yapmaya zorlayamadı. Satış baskısı geri döndü ve Bitcoin’i 35 $ işaretine doğru sürükledi. Doğal olarak, daha geniş pazar da aynı yolu izledi ve 24 saat boyunca ağır kayıplar kaydetti. 4 saatlik zaman diliminde Bitcoin,% 78.6 Fibonacci seviyesinin başında 36.478 $ civarında işlem gördü. Başka bir arıza, pazar liderinin 30.000 $ ‘a düştüğünü görecektir ve bu seviyeyi kaybetmek, yapısı üzerinde feci bir etki yaratabilir. Öte yandan, BTC% 61.8 Fibonacci seviyesinin ve 42.000 $ ‘ın üzerine çıkmayı başarırsa, yükseliş sonucu mümkün olabilir.

RSI geçen hafta aşırı satım bölgesinde birçok kez işlem gördü. Bu gelişme genellikle tersine dönmesine neden olurken, düşüş duygusu henüz dağılmamıştı. Chaikin Para Akışı’nın yörüngesi, satışlara rağmen sermaye girişlerinin sağlıklı kalması nedeniyle biraz iyimserlik getirdi.

Cardano [ADA]

Kaynak: ADA / USD , TradingView

Cardano için 200-SMA’ya yakın% 61,8 Fibonacci seviyesinde (1,53 $) bir satın alma siparişi ayarlamak makul görünse de, daha geniş piyasadaki kriptodaki diğer bir satış baskısı dalgası çoğu alts’ı aşırı yükledi . ADA, 200-SMA’nın (yeşil) altına düştüğü ve baskı anında 1,42 dolardan işlem gördüğü için bir istisna değildi. Daha fazla kayıp, ADA’yı 0,953 $ ‘lık başka bir destek seviyesine götürür. Yükseliş kontrolünü yeniden kazanmak için, ADA’nın% 38,2 Fibonacci seviyesinin (1,89 $) ve 50-SMA’nın (sarı) üzerinde bir artışı hedeflemesi gerekir.

Daha önce göz ardı edildiği gibi, Stokastik RSI aşırı satım bölgesinde eğilimini tersine çevirmeden önce birkaç gün boyunca zayıflayabilir. Müthiş Osilatör’ün kırmızı çubukları, artan satış ivmesini vurguladı.

XRP

Kaynak: XRP / USD , TradingView

XRP kayıpları, 1 $ civarında% 23.6 Fibonacci seviyesine kaybedildiği için son 24 saat içinde arttı. XRP, Bitcoin ile yüksek bir korelasyon paylaşmayabilirken, yatırımcı güven eksikliği piyasasında da belirgindi. Basın zamanında, kuşatılmış kripto para birimi son 24 saatte% 22 düşüşle 0.873 $ ‘dan işlem gördü. 0,818 $ ‘a düşme muhtemelen uzun sinyallere yol açacaktır, ancak yatırımcılar böyle bir hamle yapmadan önce piyasa liderlerinin istikrar kazanmasını beklemelidir.

Tersine, fiyat% 50 Fibonacci seviyesini (1.26 $) ve 50-SMA’yı (kırmızı) döndürürse XRP boğaları baskın hale gelir. RSI aşırı satım koşullarını vurguladı. Bu bölgede en son RSI , SEC davasının ilk kez gün ışığına çıktığı Aralık 2020’de geri döndü. Sıkıştırma Momentum Göstergesi dalgalı bir piyasa ve güçlü düşüş ivmesi gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: