Kripto Para

Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin Fiyat Analizi : 10 Haziran

Piyasadan ve haberlerden gelen olumlu ipuçları sayesinde toplam piyasa değeri son 24 saatte %6 arttı. Ethereum Classic yeni Mantis güncellemesini aldı, LocalBitcoins kısa süre önce ödemeler için Bitcoin Cash desteği ekledi ve Grayscale Investments Holdings yeni 5131 Litecoin satın aldı. Ne olursa olsun, Kripto paralar gün içinde hafif kazançlara tanık oldu.

Bitcoin Cash [BCH] :-

Kaynak: BCH/USD – TradingView

Bitcoin Cash ikinci hafta için kötü performans göstermeye devam etti. Kripto para, 28 Mayıs’tan bu yana 605 dolarlık destek seviyesini defalarca test ediyordu ve 7 Haziran’daki dip, onu meyvelerine getirdi. BCH, 9 Haziran’da geri gelmeden önce 36 saat boyunca destek çizgisinin altına düştü. kırmızı ile tekrar 613 dolardan işlem görüyor.

Ortalama Yön Endeksi’nin (ADX) yükselişi, 24 saat önce hafif bir fiyat artışına işaret etti. Basın zamanında, bu gösterge daha az yönlüydü ve şu anda aktif trend – yükseliş trendi için kötü bir işaret olabilir. MACD göstergesinde gözlemlenen yükseliş geçişi, gösterge çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde olduğundan dik bir fiyat düşüşünü önlemede yardımcı olabilir.

Kripto para aktif destek seviyesini kırdığından, bir sonraki 503 dolardan kuruldu.

Ethereum Klasik [ ETC ]:-

Kaynak: ETC/USD – TradingView

Son 15 gün içinde ETC fiyatının yaklaşık %27,6’sını kaybetti ve 59,8 dolardan işlem gördü. Bu düşüş, 71 dolarda geçici bir düşük direnç seviyesi yarattı. Basit Hareketli Ortalamalar , Haziran ayının başından beri Kripto para için uygun olmadı. 4 saatlik grafikte 50 SMA (turuncu) ve 100 SMA (kırmızı) çizgilerinin her ikisi de güçlü bir düşüş yaşadı.

Müthiş Osilatör 8 ve 9 Haziran arasında düşüş momentumu gösterdi, ancak basın zamanında göstergede yükseliş momentumu gözlemlenebilirdi. Chaikin Para Akışı göstergesini nötr çizgiye geri getirirken sermaye girişleri orta derecede güçlüydü. Ancak, son birkaç saatte sermaye çıkışlarının biraz daha yüksek olması göstergeyi nötr çizginin oldukça altında tutuyor.

Yazının yayınlandığı sırada, fiyat hareketi uykuda görünüyordu, ancak ETC’nin 71 doları aşması için daha güçlü olumlu ipuçlarına ihtiyacı olacak.

Litecoin [ LTC ] :-

Kaynak: LTC/USD – TradingView

Litecoin bu haftanın başında %13,2 düştü, ancak güçlü bir toparlanma yazının yazıldığı sırada parayı 168,8 dolara geri itti. 185.5 dolar, LTC için direnç seviyesi olarak hareket etmeye devam etti. Sıkıştırma Momentumu Göstergesinin aktif bir sıkma salınımı (beyaz noktaların varlığı) sergilemesine rağmen, son 24 saat içinde düşüş baskısının azaldığı görülebilir.

8 Haziran’da aşırı satım bölgesine düştükten sonra, güçlü satın alma baskısı Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 50 işaretine geri dönmesine yardımcı oldu. Ancak mor gösterge, yazı yazılırken nötr çizgiye doğru hafifçe eğildi.
Ayrılmış olmasına rağmen, Bollinger Bantları , baskı zamanında birbirine paralel hareket etti. Açık bir oynaklık belirtisi olmadan, ileriye dönük Kripto para için yanal hareketi düşünmek güvenlidir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: