Kripto Para

Bitcoin Cash’i bu seviyede kısaltmak en iyisi olabilir

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Bitcoin Cash, meslektaşlarının çoğu gibi zor bir Temmuz geçirdi. Ayın ilk haftasından bu yana, sürekli satın alma baskısı olmaması nedeniyle fiyat, pozisyonunu çoklu destek seviyelerinin üzerinde tutamadı. En son 430$ desteğinin altına düşmesi, 22 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 387$’a doğru %10’luk bir düşüşü daha tetikledi ve uzun süreli satış tehdidi büyük görünüyordu.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin Cash, 7.41 milyar dolarlık piyasa değeri ile CMC listelerinde 12. sıradaydı.

Bitcoin Cash 4 saatlik grafik 

Kaynak: BCH/USD , TradingView

BCH’nin üst eğimli trend çizgisi, 4 Temmuz’un yükseği 540$’dan uzadı, ancak değerde yaklaşık %30’luk sabit bir düşüşle 391$’a düştü. Grafiklerin daha güneyinde, 387 dolarlık bir savunma hattı bulunuyordu – BCH’nin Haziran ayı sonundaki %40 düşüşünü yastıklayan bir alan. Destek seviyesi, fiyatta geçici bir artışa yol açabilir, ancak 387 doların altında bir kapanış, dijital varlığı en son Ocak ayı sonlarında görülen 370 dolar civarında bir sonraki savunma bölgesine sürükleyecektir.

Akıl Yürütme 

Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine doğru ilerliyordu – Bir miktar yükselişe yol açabilecek bir bulgu. Bununla birlikte, Bitcoin’in 30.000 doların altında zayıflaması göz önüne alındığında, geri dönüş büyük olasılıkla geçici olacaktır. Yönlü Hareket Endeksi’nin -DI’si, düşüş eğilimi arttıkça +DI’den daha da uzaklaştı.

Ayrıca, ADX 32’den kuzeyi gösteriyordu ve artan düşüş nedeniyle kayıpların önümüzdeki seanslarda artabileceği anlamına geliyordu. Sıkıştırma Momentum Göstergesi, satış baskısının arttığını doğruladı ve artan oynaklığı da vurguladı.

Sonuç 

BCH’nin 387 dolarlık savunma hattı Haziran sonunda bir ralliyi tetikledi ve benzer bir sonuç için göstergeleri yakından takip etmek gerekiyor. RSI yönünü tersine çevirir ve SMI’da düşüş momentumu azalırsa, sonraki birkaç seans bazı küçük kazanımlara yol açabilir.

Bununla birlikte, bir kırılma olasılığı daha yüksek görünüyordu ve 387 doların altında bir kapanış, 370 dolara doğru bir geri çekilmeye yol açacaktı – en son Ocak ayı sonlarında görülen bir seviye. Yatırımcılar bu hamleden faydalanabilir ve basın zamanı destek seviyesinin altında bir hareket onaylandıktan sonra BCH’yi kısaltabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: