Kripto Para

Bitcoin Değer Saklama Aracı Olamaz!


© Reuters.

Finansal hizmet devlerinden birisi olan Deutsche Bank, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) değer saklama araçlarının sahip olduğu güvenilirliği barındırmadığını ve oldukça “volatil” olduğunu ifade etti. Deutsche Bank tarafından yayınlanan en güncel araştırma, birçok eleştiri ile dolu olsa da dünyanın önde gelen bankalarından birisinin Bitcoin’i ciddi ciddi araştırdığını gösteriyor.

Bitcoin’in Sert Fiyat Dalgalanmaları Var!
Ödemelerin Geleceği isimli araştırmada kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin’i incelemeye alan DB, BTC’nin fiyat dalgalanmalarının bunun en büyük dezavantajlarından birisi olduğunu ifade etti. Özellikle 2017 ve 2018 yılları arasındaki sert fiyat dalgalanmalarını örnek gösteren DB, Bitcoin’in önünde daha çok yol olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in küresel ödeme devlerinin ödeme altyapısı ile yarışamayacak durumda olduğunu belirten DB, BTC ile yapılan ödemelerin hala küresel ödeme sektörünün çok az bir dilimini kapsadığını vurguladı. Yine de Bitcoin’in olumlu yönlerine de parantez açan DB araştırmacıları, gelecekte ödemeler alanında BTC’nin ve kripto paraların büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Nakit paranın ve itibari paranın önümüzdeki yıllarda kullanım konusunda düşüş yaşayacağını belirten araştırmacılar, mevcut itibari para sisteminin “kırılgan” olduğunu açıkladılar. Deutsche Bank aslında bundan aylar önce yaptığı başka bir araştırmada da, kripto paraların yakında itibari paraların yerini alacağını belirtmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu