Kripto Para

Bitcoin Fiyatının Bu Hafta Yükselmesi İçin 3 Neden


© Reuters.

ve kripto paralar geride bıraktığımız hafta bazı düzeltme hareketleri yaşadı. Ancak hafta sonun ardından bu sabah Asya piyasalarının açılmasıyla piyasa yeniden yeşile döndü. Anaslitlere göre Bitcoin fiyatının bu hafta daha yüksek seviyeleri görmesi için 3 önemli faktör bulunuyor…

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatlarının karşılaştığı direnç hareketinin ardından Bitcoin fiyatları dirençleri kırarak 8.600 dolar seviyesine yükselmeyi başardı. Son 24 saatte hafta sonu başlangıcından bu yana BTC fiyatları neredeyse %5 oranında artıran istikrarlı bir yükseliş eğrisi çizdi.

Bunun yanında twitter’ın ünlü analistlerinden Josh Rager, fiyatın 8.000 doların üzerinde kaldığı sürece artış eğiliminin devam edeceğini ifade ediyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin haftaya gayet iyi başladı. 8 doların üzerinde ne kadar uzun süre kalırsak boğa piyasası ihtimali o kadar güçleniyor.

Koronavirüsü Yuan’ın Değerini Düşürdü
Çin Koronavirüsü’nün yayılmasıyla tüm dünyada seyahat kısıtlamaları yürürlüğe giriyor ve ölüm sayısı artıyor. Dolayısıyla artan endişeler sebebiyle Reuters’a göre yuan’ın değerinde düşüşler yaşanıyor ve yuan haftaya düşüşle başladı.

Bunun yanında Çin Yeni Yılı’nın Bitcoin fiyat üzerinde olumsuz etkisinin olacağı ifade ediliyor. Hatta Bitmex CEO’sunun konuyla ilgili açıklamalarından bu haberimizde sizlere bahsetmiştik. Ancak Koronovirüsü’nün yayılması bu durumu tam tersine çevirebilir. Çünkü genel itibariyle bir geleneksel para biriminin değerinin düşmesi Bitcoin için boğa sinyalleri olarak yorumlanır.

İtalyan Etkisi
Her ne kadar İtalya kripto para dünyasında yer alan aktif ülkeler arasında bulunmasa da ülkeden siyasi kriz sinyalleri alınması kriptoların yükselişe geçebileceğinin işareti olabilir.

Ancak İtalya’nın kripto ekosistemindeki zayıf konumu sebebiyle bu siyasal durumların Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği ile ilgili net bir yorum yapılamıyor. Yine de bazı analistler bu durumun Bitcoin fiyatını arttıracağını ifade ediyor…

ve Güvenli Liman
Ortaya çıkan son haberlere göre altın fiyatları da Bitcoin gibi bir yükseliş kaydetti. Bilindiği gibi Bitcoin ve altın “güvenli liman” varlıkları olarak değerlendiriliyor. Ancak Altının bu konuda aceleci davrandığı ve Bitcoin’in daha emin adımlarla yolunda ilerlediği ifade ediliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu