Kripto Para

Bitcoin gibi Ethereum için en kötüsü bitti mi?

Ekim 2020’nin sonuna kadar uzanan bir yükseliş rallisinin ardından, Bitcoin dün endüstriyi şaşırtan büyük bir düzeltme kaydetti. Piyasa, son birkaç haftadır düzeltme çığlıkları atarken, nihayet ortaya çıktığında, duygusal türbülans açıkça ortadaydı. 6.86 milyar dolarlık uzun ürün tasfiye edildi , bu da büyük bir paniğe yol açtı.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Birçok spekülatör, en son düşüş ile Mart 2020’deki çöküş arasında benzerlikler çizdi, ancak rakamlar aynı şeyi göstermiyor. Mart 2020’deki 5 günlük erime% 47’yi aşarken, mevcut teslimiyet% 26,5’ti.

Şu anda düşüş hissinden uzaklaşamasak da, piyasayı objektif olarak analiz etmemiz zorunludur.

Ethereum ve Alts daha büyük bir düşüş yaşadı; Neden?

2021’de, Bitcoin ile piyasanın geri kalanı arasındaki ortalama piyasa korelasyonu en düşüktü. Birkaç altcoin kendi isteğiyle toparlanıyordu. Birçoğu Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi, ancak BTC’nin düşüşünün devasa bir altcoin uyarısıyla karşılanması kimseyi şaşırtmamalı.

Bir hafta önce Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.375 $ ‘ı kaydetti ve dün bir noktada 1.880 $’ a düştü. Cardano , Binance Coin, XRP vb. Benzer hareketleri kaydetti. Bununla birlikte, baskı zamanında düşüşün uzunluğu, muhtemelen Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki değişimden kaynaklanıyordu.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Aylarca azalan hakimiyetin ardından, Bitcoin dün diğer varlıkların üzerinde ivme kazandı. Altcoinler için daha büyük bir likidite düşüşüne yol açan mevcut iyileşme, Bitcoin’in yönüne de bağlı olacaktır. Bir kez daha, Bitcoin kapsamlı bir pazar hareketinden sorumlu olacak.

Bitcoin’in oyun alanı Mart 2020’den beri değişti

Kaynak: Chainalysis

Birçoğu, Chainalysis’in Baş Ekonomisti Phillip Gradwell’e göre boğa koşusunun sona erdiğini öne sürerken, yatırımcılar için riskler şu anda Mart 2020’ye göre çok daha yüksek. Mevcut maliyet eğrisini analiz eden Gradwell , Mayıs 2021’de tutulan BTC miktarının Mart 2020’dekinden önemli ölçüde daha yüksek olduğu. Mart 2020’den bu yana 410 milyar doların üzerinde BTC edinimi yapıldı ve şu anda, mevcut piyasa fiyatı yapısını çözmek için satmaktan daha fazla teşvik var. varlıklarını tasfiye edin.

Buna ek olarak, kurumların zaten düşüşü satın almış olabileceği ve borsalara Bitcoin girişlerinin geçmiş satışlara kıyasla nispeten düşük olduğu için satış baskısının daha perakende odaklı olduğundan bahsetti.

Gerçi tamamen huysuz muyuz?

Kaynak: BTC / USDT Trading View

30.000 $ ‘dan hızlı toparlanma, geçen gün biraz iyimserliği kurtardı. Ve yine de, mevcut artış bir Dead Cat Bounce vakası olabileceğinden, Bitcoin tamamen kancadan uzak değil. Dead Cat sıçrama, tekrar aşağı yönlü bir artışa devam etmeden önce fiyatın anlık olarak kırıldığı bir piyasa durumudur.

Bu yönü destekleyen ana anlatılardan biri, 50 dönemlik Hareketli Ortalamanın reddedilmesidir. Grafikte vurgulandığı gibi, Bitcoin geçen hafta 50-MA’dan sürekli olarak geri çekildi. Bu nedenle, ölü bir kedi sıçrama senaryosu, Bitcoin’in fiyat tekrar yükselmeden önce 35.000 $ ‘ı tekrar ziyaret ettiğini görebilir.

Yükseliş onayı, önümüzdeki 24-48 saat içinde 42.200 doların üzerinde kalıcı bir toparlanma olacaktır. Bu, aşağı yönlü kısa vadeli yapıyı geçersiz kılar ve piyasa bir kez daha yüksek seviyelere doğru hareket edebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: