Kripto Para

Bitcoin hala ormandan çıkmadı: Üstesinden gelmesi gereken 4 engel

19 Mayıs’taki çöküşten sonra, kripto piyasası 8 Haziran’da başka bir mini çöküşe tanık oldu ve yine tüm gözler Bitcoin’deydi. King jeton, piyasanın uzun zamandır görmediği bir seviye olan 31 bin dolara kadar düştü. May’in kazası da devasa olsa da, fiyat yukarıda belirtilen seviyeye inmedi. Dahası, grafiklerdeki her düşüşle birlikte ölüm haçı anlatısı daha da yaygınlaşıyor.

Bununla birlikte, varlığın geri döndüğünü ve basın zamanında 36.800 dolar aralığında işlem gördüğünü belirtmekte fayda var. Fiyat zaten yükselmeye başladığından, Bitcoin’in zaten dibe vurduğunu varsaymak güvenli mi?

Yükseliş eğiliminin ilk aşamalarına mı girdik yoksa bu sadece bir fiyat dalgalanması mı? Ve en önemlisi, yatırımcıların piyasaya girmesi için doğru zaman mı?  

Mayıs çöküşünden sonra, Bitcoin uzun bir süre 34 bin dolar seviyesinde tutunmak zorunda kaldı ve ardından oradan yukarı doğru hareket etmeye devam etti. Ancak bu olmadı ve sonuç olarak piyasa 8 Haziran çöküşüne tanık oldu.

1. Birinci ve ikinci ölçüt

Teknik analist Michaël van de Poppe ‘e göre, bu noktada bir tersine dönüş en olası senaryo gibi görünüyor ve piyasa yakında bir yükseliş farklılığına tanık olabilir.  

“İlk adım, likidite bölgesine girmemiz ve ikinci adım, geri çekilmek veya geri dönmek ve yaptığımız şey bu. Ama hala ormandan çıkmadık.”

Kaynak: Twitter

2. 2 engel daha

Yakın zamanda Don Alt takma adıyla bir başka popüler analist ,  

vurgulandı

“BTC’nin bu kırmızı direnci (34 bin dolar) aşması gerekiyor ve ardından 40 bin dolara yeni bir yengeç koşusu yapmak için evde ücretsiz. Henüz ormandan çıkmadı, ancak menzil sınırının tutulduğuna dair iyi ilk işaretler.”  

Poppe ‘e göre, Bitcoin fiyatının 35.3 bin dolarda bir başka önemli seviyenin ihlalini sürdürmesi gerekiyor. Günlük grafik olumlu bir tablo yansıtsa da, iki saatlik grafik tamamen farklı bir senaryo çizdi. Bitcoin hala orada daha düşük zirveler ve daha düşük düşüşler yapıyordu ve analiste göre bu, somut bir geri dönüş onayı vermedi.  

Bununla birlikte, Bitcoin yolundaki tüm engelleri aşar ve geri dönerse,  

“O zaman aslında daha alçak tepeler ve alçak alçaklar yapma yapısını bozuyorsunuz ve bir sonraki adım, bu yükseklere bir kez daha saldıracaksınız.”

Devam eden senaryoya işaret ederek ekledi,

“Şu anda Bitcoin’de gördüğümüz iyi bir sıçrama, ancak büyük olasılıkla direnç göreceğiz. Bir boğa ayrışmasının ortaya çıkması, piyasaya gelen önyargı baskısı nedeniyle piyasanın daha fazla düşmeyi reddetmesine neden olacak ve ardından yavaş yavaş yukarı yönlü eğilime uyum sağlamaya başlayacaksınız.”

Dolayısıyla, bu, amiral gemisi kriptonun fiyatı daha da yükselmeden önce katılımcıların piyasaya girmesi için doğru aşama gibi görünüyor.

Kaynak: Twitter

Mevcut piyasa seviyesiyle karşılaştırıldığında yaklaşmakta olan “yüksek zirveyi” öngören başka bir analist ,  

tweet attı

“Daha düşük bir dip yapamayan ve 3 dalgada tamamlanan aşağı yönlü bir sahtekarlık – bunun aşağı doğru düzeltici bir hareket olduğunu ve “tamamlanmış ABC” sayımını aynı seviyede tuttuğunu ima ediyor. Buradan daha yükseğe çıkmaya devam ettiğimizi düşünüyorum.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: