Kripto Para

Bitcoin İçin Tarih: Kasım 2021, Hedef: 424.000 Dolar


YouTube ve kripto fiyat analisti Benjamin Cowen geçtiğimiz günlerde, BTC’nin 20 haftalık hareketli ortalamasını (20MA) makro düzeyde bir piyasa göstergesi olarak inceleyen yeni bir video yayınladı.

Bitcoin Fiyatı
Analiste göre, geçmiş verilere bakıldığında 20 haftalık hareketli ortalama, Bitcoin fiyatı için bir destek seviyesi olarak görüldüğü zamanlarda lider kripto para birimi bir boğa koşusu içindeydi. Bunun tam tersi olan, 20 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için direnç seviyesi olarak görüldüğü zamanlarda ise bir ayı piyasası yaşanıyordu.

Son piyasa döngüsünde, Bitcoin fiyatı Haziran 2015’te 20MA’nın üzerine çıktı. Ancak, Şubat 2016’da 33 hafta sonrasına kadar bu seviyenin üzerinde kalamadı ve daha sonra destek oluşturdu.

Öte yandan bu mevcut döngüde, ilk olarak Mart 2019’da 20MA‘nın üzerine çıkıldı. Yaklaşık 26 hafta boyunca desteğe ihtiyaç duymadan bu seviyenin üzerinde kalınabildi. Anca daha sonra aşağı yönlü bir hareket başladı ve bundan 43 hafta sonra tekrar 20MA’in üzeri görülmeye başlandı.

Fiyat Nereye Gidiyor?
Analiste göre, 20MA’nın artık uzun bir Bitcoin boğa koşusu başlaması için destek olup olmayacağına dair bir gösterge yok. Ancak, döngüde bu noktaya ulaştığımızı ve Şubat 2016’dan bu yana elde ettiğimiz kazanımları göz önünde bulundurursak, yeni bir tüm zamanlar rekorunun kırılabileceği ifade edilebilir.

Tarihsel olarak bakıldığı zaman, son döngüdeki kazançlar %5.000 civarındaydı ve 20MA’nın ilk desteklenmesinden 97 hafta sonra meydana geldi. Bu durum tekrarlanırsa eğer Kasım 2021 civarında Bitcoin fiyatının 424.000 dolara ulaşmasının mümkün olduğu ifade ediliyor.

Bunun yanında Cowen %5.000 gibi çok büyük bir artışın yaşanacağını düşünmüyor. Ancak %1.000 ya da %1.500 gibi artışların mümkün olduğunu dile getiriyor. Ayrıca Cowen piyasa döngülerinin uzadığının da altını çiziyor. Dolayısıyla yarılanma ile yeni bir ATH arasındaki süre bu sefer biraz daha uzun olabilir…

Kaynak: Bitcoinist

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu