Kripto Para

Bitcoin: Kurumsal yatırımcıların 5 yıl içinde yapacağı şey bu

Kripto para biriminin yalnızca acemi yatırımcılarla veya yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirildiği günler geride kaldı. Bitcoin ‘ün durdurulamaz boğa rallisi ve DeFi ‘ün yükselişi ile birlikte, geçtiğimiz yıl ekosistemdeki kurumsal yatırımların benzeri görülmemiş seviyelerde arttığını gördü.

Aslında, bir zamanlar uzayın sesli eleştirmenleri olanlar bile şimdi finansman veya yatırım faaliyetlerine milyonlarca dolar ayırdı. ABD’deki enflasyon, yıllar önce görülen seviyelere ulaştığından, kriptoya yönelen yatırımcıların sayısının sadece artacağı görülüyor.

Fidelity Digital Assets tarafından kurumsal yatırımcı ilgisine ilişkin yakın tarihli bir araştırma , ankete katılanların %70’inin yakın gelecekte dijital varlıklar satın alma veya bunlara yatırım yapma niyetlerini ifade etmesiyle tam da bunu vurguladı. Ayrıca, ankete katılanların neredeyse %90’ının önümüzdeki 5 yıl içinde şirketlerinin veya müşterilerinin portföylerine kripto para eklemesi beklenebilir.

Çalışma, Aralık 2020 ile Nisan 2021 arasında 1.100 küresel kurumsal yatırımcıyı araştırdı ve aynı amaçla, dijital varlık maruziyeti, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmak, kripto ile ilgili şirket hisseleri satın almak veya diğer yatırım ürünleri aracılığıyla risk almak olarak tanımlandı.

Yukarıda bahsedilen bulgu, BTC piyasasına yatırımcı ilgisini artıran diğer son anketlerle uyumludur. Bu ayın başlarında, Nickel Digital Asset Management tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %82’sinin şimdi ile 2023 arasında kripto para risklerini artırmayı planladığını gösterdi. Aksine, Fidelity Investments tarafından yapılan bir anket, geleneksel finansa göre konumu nedeniyle kritikti. piyasa ve trilyon dolarlık AUM.

Burada, firmanın dijital varlıklar şubesinin, personelini %70 oranında artıran yakın tarihli bir duyurunun ardından işlevselliğini artırdığını belirtmekte fayda var. Bu açıkça, kurumsal yatırımcılardan kripto hizmetlerine olan talebin yalnızca arttığının bir işaretiydi.

Daha da önemlisi, dünyanın en büyük aracılar arası komisyoncusu TP ICAP geçen ay Fidelity ve diğerleri ile ortaklaşa kurumsal yatırımcılar için bir kripto ticaret platformu başlatacağını duyurdu.

Son olarak, Fidelity tarafından yapılan anket, ankete katılan kurumların yarısından fazlasının halihazırda dijital varlıklarda tahsislere sahip olduğunu da ortaya koydu. Ek olarak, Asya’dan gelen yatırımcıların, Avrupa ve ABD’den gelenlerin istikrarlı bir şekilde yetişmesiyle, kripto varlıklara daha fazla maruz kaldıkları tespit edildi.

Bununla birlikte, ankete katılan yatırımcılar arasında giriş engelleri ve şüphecilik hâlâ yaygın. Piyasa manipülasyonu ve temel eksikliğin yanı sıra, fiyat oynaklığı, bu yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için birincil caydırıcı olarak gösterildi. İkincisi, aslında, bir Bitcoin ETF’nin Amerika BirlVerge Devletleri’nde ülkenin düzenleyici kurumları tarafından onaylanmamasının başlıca nedenlerinden biri olarak gösterildi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: