Kripto Para

Bitcoin, Litecoin, Solana Fiyat Analizi : 09 Haziran

Son 24 saat içinde, piyasadaki Kripto paraların çoğu, fiyatlar büyük ölçüde düştüğü için kayıplarla karşılaştı. Dünyanın en büyük kripto para birimi bile kendini düşüşten kurtaramadı. Toplam piyasanın 24 saatlik işlem hacmi %33 artarken, Bitcoin’in piyasa değeri %3.4 düştü. Litecoin de aynı şeyi yaptı ve fiyatında %18’lik bir düşüşle karşılaştı. Ancak Solana şaşırtıcı bir şekilde bu pazar trendlerinden etkilenmedi ve hafta boyunca çenesini dik tuttu.

Bitcoin [ BTC ] :-

Kaynak: BTC/USD – TradingView

Piyasanın sürekli oynaklığı nedeniyle, Bitcoin HODLers çok temkinli hale geldi. 4 Haziran ile basın zamanı arasında Kripto para, fiyatlarını %14,2 oranında düşürerek 33,523 dolardan işlem gördü. Göreceli Güç Endeksi de 4 Haziran’dan bu yana düşüş bölgesinde hareket etmeye devam etti. Son 36 saat içinde mor gösterge aşırı satım bölgesine düştü ve bazı satın alma baskıları onu yazının yazıldığı sırada 43.1’e geri getirdi. .

Bollinger Bantları yazının yazıldığı sırada önemli ölçüde farklıydı ve bu da yüksek aktif oynaklığı gösteriyordu. Sıkıştırma Momentum Göstergesi , BTC’nin son 36 saat boyunca bir sıkıştırma serbest bırakmada (beyaz noktalar) kaldığını ve yazı yazılırken koyu kırmızı bir çubuğun görünümü nedeniyle düşüş baskısının azaldığını gösterdi.

Daha önceki 33.785 dolarlık destek, yazının yazıldığı sırada aktif bir direnç seviyesi haline gelmişti. Bu geçici olsa da, BTC’nin daha da düşmesi durumunda minimum kayıpları sağlamak için 30.150 dolarlık daha güvenli destek akılda tutulmalıdır.

Litecoin [ LTC ] :-

Kaynak: LTC/USD – TradingView

Litecoin ‘nin hareketi çoğunlukla yataydı. Bununla birlikte, LTC daha önceki 158 $ destek seviyesinin üzerine düştü ve fiyat, yazının yazıldığı sırada 157,41 $ seviyesinde kaldı. Kripto paranın oldukça düşük volatil hareketi nedeniyle, MACD göstergesi bu ayın başından beri nötr hatta konsolide edildi. Son 24 saatte düşüş geçişi gözlemlenebildi, ancak yazı yazılırken mavi gösterge çizgisi ile kırmızı sinyal çizgisi neredeyse aynı hizadaydı.

Parabolik SAR son ​​48 saat içinde güçlü bir düşüş trendi sergiledi. Beyaz noktalı çizgi hala mum çubuklarının oldukça üzerinde olduğu için bu düşüş trendi bir süre daha devam edebilir. Bu, yükselen Ortalama Yön Endeksi (ADX) tarafından desteklendi. Kırmızı çizgi 25.0 işaretini geçti ve son derece yönlü hareketi şu anda daha güçlü bir aktif düşüş trendi sergiledi.

Fiyattaki düşüş nedeniyle, 185.50$’da geçici bir direnç mevcuttu ve 145$’da yeni bir destek seviyesi kuruldu. Fiyatlar daha da düşerse bir sonraki destek 131.3$ seviyesinde olacak.

Solana [ SOL ] :-

Kaynak: SOL/USD – TradingView

SOL ‘nin 8 Haziran’daki %14’lük devasa düşüşüne rağmen, kripto para hızlı bir şekilde toparlanarak 42.1$’dan işlem gördü. Bununla birlikte, kapsamlı satın alma sayesinde, Kripto para önceki 33,5 dolarlık direncini aktif bir destek seviyesine çevirdi. Bu hareket, Solana’nın en büyük Dapp mıknatısı olmak için 300 milyon doları 450 milyona yükselttiği haberiyle tetiklendi. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) mor çizgisi 8 Haziran’da yükseliş bölgesinden düştü; satın alma basıncı, göstergeyi 60.5’te nötr hattın üzerine yerleştirdi.

Chaikin Money Flow yazının yazıldığı sırada güçlü sermaye girişlerini tasvir ediyordu. Son olarak, Basit Hareketli Ortalamalar , hem 50 SMA (turuncu) hem de 100 SMA (kırmızı) çizgileri mum çubuklarının altında kaldığından SOL için iyimser işaretler sergiledi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: