Kripto Para

Bitcoin madenci yatırımdan sonra ABD listesine girebilir

Bitcoin madencisi Iris Energy Tescilli Limited, Nasdaq’ta doğrudan bir listeleme aramayı umuyor, ancak bundan önce yeni bir bağış toplama turunda 200 milyon dolar toplamayı planlıyordu. raporlarına göre, Sidney merkezli madencilik şirketi bir danışmanla gece gündüz çalışıyor ve potansiyel yatırımcılarla bir araya geldi.

Firmanın aldığı yatırım, şirketin bu yıl içinde ABD teknoloji odaklı borsası Nasdaq’ta listelenmesine yardımcı olacak. Iris Energy, madenciliğin çevresel etkisi konusunda süregelen öfkeye rağmen yatırım almayı başardı. Bunun temel nedeni, firmanın kripto para birimi üretmek için yenilenebilir enerji kullanması olabilir.

Son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk, madenciliğin olumsuz etkisine dikkat çekerken Bitcoin’in peşine düştü. Kısa bir süre sonra Çin, madencilik çiftliklerini çökertmeye başladı ve birçoğunu yer değiştirmeye zorladı. Aynı zamanda, Iris Energy İcra Direktörü ve Kurucu Ortak Daniel Roberts, şirketin özel amaçlı satın alma şirketleri için seçenekler araştırdığını doğruladı. Mayıs ayında, bir Bloomberg raporu , şirkete birkaç boş çek şirketi tarafından potansiyel bir ABD listelenmesi hakkında yaklaşıldığını ve 300 milyon doları 500 milyon dolara yükseltmek istediğini belirtti.

Son güncellemeye göre, Iris Energy, mevcut yatırımcıların hisselerini yeni hisselerin teklif edilmediği doğrudan bir listeden daha fazla seyrelteceği için bir SPAC anlaşması yerine özel bir yerleşim seçiyor. Ancak, tartışmalar hala devam ediyordu ve madencilik firması kaynak yaratma ve doğrudan listeleme planına devam etmemeye karar verebilirdi.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: