Kripto Para

Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolar gelir elde etti Yazar Muhabbit

© Reuters. Bitcoin Madencileri Ağustos Ayında 1,4 Milyar Dolar Gelir Elde Etti!

madencilerinin Ağustos ayında elde ettiği gelir ile ilgili veriler ortaya çıktı.

The Block Research tarafından ortaya konan verilere göre Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

Veri kaynağına göre Bitcoin madencileri en yüksek geliri geçtiğimiz Mart ayında elde ederken, yaklaşık olarak 1,75 milyar dolarlık bir getiri ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz ay 970 milyon dolar civarında gelir elde ede Bitcoin madencileri, işlem sayılarının yeniden artması ve fiyatın yükselmesi ile birlikte Ağustos ayında neredeyse yüzde 45 daha fazla getiri elde etmiş oldu.

50.000 dolar seviyesi yeniden aşıldı

Bitcoin tarafında 2 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yeniden 50.000 dolar seviyesi aşılırken, son 7 günde BTC yüzde 7’lik bir yükseliş yaşamış oldu. Bitcoin’in piyasa baskınlığı yüzde 42 seviyelerinde bulunurken, tarafındaki baskınlık ise yüzde 19,7 civarında.

941 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin, gözünü bir kez daha 1 trilyon dolara dikmiş durumda. Son 24 saat içinde 40 milyar dolarlık işlem hacmi oluşturan öncü kripto para birimi, 50.000 dolar seviyesine yükselişi ile birlikte 465 milyon dolarlık short pozisyonun da tasfiye edilmesine sebep oldu.

CryptoRank tarafından paylaşılan verilere göre OKEx’te 158 milyon dolarlık Bitcoin pozisyonu likide olurken, Bybit’te ise 142 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edilmiş oldu.

Sizce Bitcoin tarafındaki yükseliş devam edecek mi?

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu