Kripto Para

Bitcoin madenciliği bu yüzden kolaylaşmaya devam ediyor

Çin’in Bitcoin’in madencilik operasyonları üzerindeki baskısı , en büyük kripto para biriminin fiyat yörüngesini doğrudan etkiledi, bunu inkar etmek mümkün değil. Madencilik yasakları, ülkedeki madencilik şirketleri ve havuzları için büyük bir darbe olurken, dünyanın diğer bölgelerindeki aktif madenciler, diğerlerinin yanı sıra madencilik zorluk seviyelerindeki düşüş ve daha fazla kâr gibi belirli faktörlerden yararlandı.

Madencilik kulelerine ev sahipliği yapacak yeni yerler arayan Çinli madenciler için Kuzey Amerika, nispeten düşük jeopolitik riskleri, büyük ölçekli hizmet ağları ve çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişime verdiği önem nedeniyle büyük ilgi gördü.

Bitcoin’in madencilik zorluğu (her 2,016 blokta bir, kabaca iki haftada bir ayarlandı), madencilerin yeni bloklar çıkarmak için gereken kriptografik bulmacayı çözmesinin ne kadar zor olduğunu belirleyen, bir kez daha düşüş yaşadı %4.81 düşüşle düzeltme . btc.com’dan alınan verilere göre, bu, (BTC ağının) madencilik zorluğunun art arda dördüncü negatif ayarlamasını işaret etti.

Kaynak: Btc.com

Yukarıda görüldüğü gibi, en son madencilik zorluk ayarlaması 691.488 blokta gerçekleşti ve zorluk oranını 14.36 trilyondan 13,7 trilyonun biraz altına, Haziran 2020’den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye indirdi. Son düşüşün dışında, Bitcoin ağındaki en büyük madencilik zorluğu düşüşü olan 13 Haziran’da %5,3’lük bir düşüş ve 3 Temmuz’da %27,94’lük büyük bir düşüşle daha fazla olumsuz düzenleme devam etti.

Bir yıl boyunca Bitcoin zorluğunu gösteren aşağıdaki tabloyu inceleyin. 13 Mayıs’ta 25 trilyonun üzerine çıktıktan sonra zorluk metriklerinin son iki ayda neredeyse yarıya inmesi şaşırtıcı değil.

Kaynak: bitinfocharts

Buna ek olarak, bir başka önemli ölçüm, bitcoin alanındaki gelişmeyi takiben sağlıklı iyileşme belirtileri gösterdi.

Bitcoin Hashrate madenciler tarafından ağ üzerinde çalıştırılan toplam birlVerge hesaplama gücü, olumlu bir eğilim gördü. Bitinfocharts’a göre, Bitcoin hash oranı 97.18 Ehash/s’de kaldı; bu, Haziran sonundaki oranı (yaklaşık 68 Ehash/s) göz önüne alındığında önemli bir artış.

Kaynak: Bitinfocharts

Madencilerin Çin’den çıkışına rağmen, ülke hala Bitcoin’in toplam hash oranının %46’sından fazlasını oluşturuyor. Önümüzdeki uyum dönemlerinde daha fazla gelişmeyi takip etmek ilginç olacak.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: