Kripto Para

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, halka açılma niyetini açıkladı

Amerika BirlVerge Devletleri’nde bir kripto para madenciliği operatörü olan Core Scientific, Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. ile birleşme yoluyla Nasdaq’ta yakında listeleneceğini duyurdu. raporlarına göre, özel amaçlı satın alma anlaşması Şirketin değeri 4.3 milyar dolar.

Core Scientific, kısa süre önce, Kuzey Amerika’daki en büyük dijital varlık madencilerinden biri olmanın yanı sıra, en büyük blok zinciri altyapısı ve barındırma sağlayıcılarından biri olarak ortaya çıktı. Şirket esas olarak Bitcoin basıyor ve 2020’de yaklaşık 60 milyon dolar gelir elde etti. Aslında firma 2021’de 493 milyon dolarlık bir gelir bekliyor. Neden bu kadar büyük bir sıçrama?

Çin ve madencilik tesislerine uyguladığı kısıtlamalar sayesinde, madencilerin ucuz elektrik ve altyapı arayışı içinde dünyanın farklı bölgelerine taşındığı görüldü. Pek çok madenci ABD’ye akın etti ve bu, yaklaşık on yıldır kurulan madencilik dinamiklerini değiştiren bir şey. Temmuz ayının başlarında, Blockcap ve Core Scientific’in Kurucusu Darin Feinstein ,

belirtmişti.

“Son 18 ayda, ABD’de madencilik altyapısında ciddi bir büyüme kaydettik. Çoğunlukla ABD’de olmak üzere Kuzey Amerika’ya taşınmak isteyen madencilik operasyonlarında büyük bir artış olduğunu fark ettik.”

Bu rakamlar Çin’den madencilik çıkışını içermese de, ABD’nin madencilik pazarındaki payı muhtemelen şimdi daha da büyük. Marathon Digital’den Fred Thiel’e göre,

“Eskiden Çin’deki 500.000 madenci kulesi ABD’de ev arıyor. Kullanılırlarsa bu, Kuzey Amerika’nın 2022’nin sonunda küresel hash oranının %40’ına yakın olacağı anlamına gelir.”

Daha fazla madencinin Kuzey Amerika’ya taşınmasıyla Core’un 2021 geliri için yaptığı tahmin uygun görünüyor. Core, eş başkan ve CEO Mike Levitt’e göre şimdiye kadar 1.683’ü kendi hesabına olmak üzere 3.000’den fazla BTC’yi bastı. Ayrıca potansiyel olarak bir veya iki eyalette daha fazla tesis inşa etmek istiyor. Şu anda 80.000 kule işletiyor, ancak Levitt’e göre 2022’nin sonunda değeri 300.000’e çıkarmayı umuyor.

“Hepimiz tükendik. İnşa edebileceğimiz her türlü altyapı – ve biz en büyüğüyüz – talep ediyoruz. Temelde 2022’ye kadar kapasitemiz tükendi ve daha fazlasını inşa ediyoruz.”

Kripto madenciliği, çevresel etkisi göz önüne alındığında gözlemcilerden çok fazla tepki almasına rağmen, Core da bu sorunu çözmeye çalışıyor. Firmaya göre, halihazırda %100 net karbon nötr bir iş yürütüyor ve elektriğinin %56’sını güneş, rüzgar, hidro ve nükleer gibi sürdürülebilir kaynaklardan elde ediyor. Dahası, geri kalanını dengelemek için karbon kredisi de satın alıyor.

Ülkedeki rakipleri şu anda her ikisi de sırasıyla 2,18 milyar dolar ve 2,25 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Riot Blockchain ve Marathon Digital’i içeriyor. Bununla birlikte, ülkeye daha fazla hash gücü geldiğinde, önümüzdeki yıllarda Kuzey Amerika’da dağıtılan işin daha fazla payı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: