Kripto Para

Bitcoin Sert Çakıldı! Düşüş Nereye Kadar Devam Edecek?

© Reuters.

Lider kripto para birimi (BTC), iki gündür devam eden yükseliş trendinde duraklama yaşadı. 10.100 dolara kadar yükselerek aslında 2020 yılının rekorunu kıran Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 9.823 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in sadece bir saat gibi kısa sürede 250 dolar üzerinde değer kaybetmesi ise bunun yapay bir çakılma olabileceğini gösteriyor. Aslında birçok kripto para analisti ve uzman, kısa vadede buna benzer bir düşüş gelebileceğini ifade etmişlerdi. Önde gelen kripto para analistlerinden Cantering Clark, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 5 gün üst üste yeşil mum görüldüğü grafiğin eninde sonunda bozulacağını ima etti.

Bitcoin Düşüşü Nereye Kadar Sürecek?
Cantering Clark, 10.500 dolara kadar yükseliş veya 9.500 dolara kadar düşüş olabileceğinin altını, söz konusu düşüş yaşanmadan önce çizdi. Bitcoin’in tırmanış esnasında teknik olarak demir attığını ima eden analist, yükselişin devam edeceğine dair grafik de paylaştı. Bitcoin şu an için 9.800 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip ve bunun aşılması bizi analistin 9.500 dolar tahminine götürebilir.

Bitcoin buna benzer hareketleri aslında 2019 yılında 14.000 dolara tırmanış esnasında da gösterdi. Birçok kripto para balinası ve piyasayı kontrol edenler, yükselişin bir anda değil hafif iniş çıkışlarla olmasını tercih ediyor gibi gözükmekte.

Bitcoin fiyatı eğer yine yükselişe geçerse, bu yazıdaki üç faktör sayesinde 10.000 dolar üzerinde tutunmayı başarabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı