Kripto Para

Bitcoin: Tarih kendini mükemmel bir şekilde yansıtmaz AMA…

Bitcoin 2021’e bir ralli ile başladı ve daha da yükseldi ve Nisan ayında tüm zamanların zirvesi olan 64.863 $’a ulaştı. Ancak Nisan ve Mayıs arasındaki sadece altı hafta içinde BTC, bu rekordan değerinin yarısından azına düştü. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, 32 bin dolar – 35 bin dolar direnç seviyelerinde durdu.

Bu fiyat değişiklikleriyle birlikte, yatırımcı duyguları coşku ve memnuniyetsizlik arasında gidip geliyor; ve bu eğilim geçmişte de gözlenmiştir. Öyleyse tarih kendini mükemmel bir şekilde yansıtıyor mu?

Kaleo takma adını kullanan yatırımcı, bir tweetstorm’da Bitcoin’in Temmuz 2020’deki grafiği ile mevcut dönem arasındaki potansiyel benzerliklere baktı. 334 binden fazla takipçisi olan analist,

belirterek, Kripto para için geçen yılın yörüngesine ışık tuttu.

“Bir yıl önce herkesin BTC’nin de berbat göründüğünü düşündüğünü hatırlatmak yeterli. Yapılacak en mantıklı şey, teknoloji çılgınca koşmasına rağmen 6 bin doların altına düşmeden önce kâr elde etmekti. Anlatının değişmesi uzun sürmedi.”

Bu resim aynı şeyi açıklıyor ve piyasalarda devam eden kaosun ortasında bir miktar iyimserlik enjekte ediyor.

Kaynak: Twitter

Buna ek olarak, kripto analisti, sırasıyla 2020 ve 2021 yılının Temmuz ortasındaki düşüş senaryolarını karşılaştıran ilginç bir bakış açısı da ortaya koydu. “Grafik özellikle 9 Temmuz’dan 20 Temmuz’a kadar korkunç görünüyordu” dedi.

Kaynak: Twitter

Bununla birlikte, yukarıda görüldüğü gibi, Kripto para bu düşüş aşamasının üstesinden gelmek için daha sonra sert bir şekilde yükseldi.

Şimdi, aynı benzetmeyi kullanırken, bu noktada tarihin kendisini mükemmel bir şekilde yansıtma şansı olup olmadığı sorusuyla ilgili olarak, Kaleo,

dedi.

“Bu, tarihin kendisini mükemmel bir şekilde yansıttığını söylemek değildir, ancak çoğu zaman kafiyelidir.”

Bu çizelge mevcut aşamayı temsil etmektedir.

Kaynak: Twitter

Grafik düşüş eğiliminde görünse de, tahmin edilen Temmuz BTC fiyat hareketi perspektifinden bakılabilir. Yani, BTC’nin geçmişiyle şu anki kafiyeli olduğu fikriyle devam eden analist, geçen yıl Temmuz ayında resmedilen benzer bir fiyat iyileşmesini umuyordu. Ekli grafiğine göre, Bitcoin Temmuz ayının sonuna kadar konsolide olabilir ve ardından Ağustos ayına kadar 48.000 $ işaretine ulaşabilir.

Halihazırda artan belirsizliğe bakmak için geçmiş analizleri veya gözlemleri dikkate alarak benzer bir bakış açısı sunan Santiment şu verileri sağladı,

Yukarıdaki tabloya göre, Bitcoin genel görüşün tersi yönünde performans gösterme eğilimindedir. Bunu düşünün, kalabalık, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Ocak ayının başlarında esas olarak iyimserdi, ancak hızla geri döndü. Aksine, topluluk ayıların yanında yer aldığında, bitcoin sonunda bir ATH kaydetmek için etkileyici bir koşuya çıktı.

Yazının yazıldığı sırada BTC, işlem görüyordu , 24 saat içinde yaklaşık %1.5’lik bir artışla 31.700 $ işaretinin hemen altındaydı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: