Kripto Para

Bitcoin ve Ethereum: Bu strateji önümüzdeki 2 hafta boyunca açığa satış yapmaktan daha mı karlı?

Fiyat düşüşü yaşayan altcoinler , düşüşü satın almak için çeşitli fırsatlar sunuyor. İlk 25 arasında, Cardano, Dogecoin, XRP ve Uniswap fiyatı geçtiğimiz hafta çift haneli rakamlarla düştü.

Diğer birçok altcoin için toparlanma, mevcut volatilite ve momentumda bir gecedeydi. Bitcoin’in hakimiyeti hiç olmadığı kadar hafif arttı, şimdi %41.5’te ve birkaç altcoin düşüşten kurtularak Kusama (+%20) ve Helyum (+%18) gibi kazançlarda %15’e varan artış kaydetti

Tüm perakende yatırımcılar şimdi Bitcoin ve Ethereum’un bu hafta fiyat toparlanmasının işaretlerini izliyor. Her iki varlık da kilit destek seviyelerinin altında işlem gördüğünden, düşüşü satın alma zamanı henüz bitmedi. Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre Bitcoin’in fiyatı 35.000 dolar seviyesinin altındaydı ve Ethereum 2600 dolar seviyesinin altındaydı.

BTC Vadeli İşlemler kısa vadeli tasfiye | Kaynak: Glassnode

Santiment’ten alınan yukarıdaki grafiğe göre, BTC vadeli işlem kısa tasfiyesi geçen hafta art arda düştü. Eğilim, vadeli işlem tasfiyelerinin zirvesinin fiyattaki bir toparlanmaya tekabül ettiğini gösterdi. Shorts likidasyonu en son Mayıs 2021’in son haftasında zirveye ulaştı ve fiyat toparlanarak 40000 $ seviyesine yaklaştı. Bu nedenle, grafikteki mevcut düşüş, önümüzdeki iki hafta içinde bir yükseliş toparlanmasının sinyalini verdi.

Zincir içi ölçümlere ve Dogecoin ve Ethereum için mevcut anlatıya dayanarak, bir fiyat rallisi daha olasıdır. Ayrıca, Bitcoin’in zincir üstü etkinliği, Bitcoin’in adres etkinliğinin bir yılın en düşük seviyelerine yakın olduğunu ve Ethereum’un aynı olduğunu gösterdi. Bu, geçen haftaki fiyat düşüşüne yansıdı. Bu nedenle, dip satın alma anlatısı şimdi her zamankinden daha alakalı ve mevcut fiyat seviyesinde, Glassnode’dan alınan verilere göre adreslerin %85’i kârda.

Ethereum durumunda, kısa vadeli Net gerçekleşmemiş kar-zarar tablosu, yatırımcıların faaliyetlerine dayalı olarak mevcut duygunun korku olduğunu gösterdi.

Why its time to Buy the dip

Kaynak: Glassnode

Korku, önceki örneklerde belirtildiği gibi iyileşmeye karşılık gelir; aynısı Mart 2021’in son haftasında da gözlendi. Tutarlı bir umut korkusundan sonra fiyatın toparlanıp Haziran 2021’in ikinci haftasında 4000$ seviyesine yükselmesi muhtemel. Her iki durumda da, düşüşü satın almak daha olası önümüzdeki iki hafta boyunca açığa satış yapmaktan daha karlı olmak için.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: