Kripto Para

Bitcoin ve Ethereum'un fiyatı neden bu kadar hızlı düştü?

Kripto para piyasası, yüksek oynaklığı nedeniyle öngörülemez olarak adlandırıldı. Bu nedenle, piyasa son birkaç gün içinde fiyatların düştüğünü gördüğünde, yatırımcılar suçu ‘Çin’in Bitcoin’i yasakladığı’ şeklindeki eski haberlere atmakta gecikmedi. 2017’de oynanan bu anlatı, bir şekilde tekrar geri döndü. Bu sefer, fiyat tablolarında dijital varlıkların mevcut düşüşünün nedeni Çin olmayabilir.

Pazar analistlerinin çöküşe yol açan koşulları inceleme zamanları oldu ve işaretler başından beri mevcuttu. Borsa dengeleri yükselirken, gerginlikte de önemli bir artış oldu. Ryan Allis’e göre balinalar, 20 Mayıs’ta satmak üzere borsalarda Ethereum ve Bitcoin’den büyük miktarlarda hareket etmeye başladı. Allis, son gönderisinde , 00: 40’ta UTC 500.095 ETH’nin [o sırada 1.65 milyar dolar değerinde] değiştirildiğini kaydetti. Şu anda, ETH’nin değeri 3,4 bin dolardı ancak altı saat içinde 3,009 dolara düştü.

Balinalar orada durmadı ve 13.555 Bitcoin’i [o sırada ~ 39.000 $ değerinde] UTC saat 6: 30’da satmak için borsalara itti. Bunun ardından BTC fiyatı 37.976 dolara düştü ve ETH pazarını beş saat içinde 2.651 dolara düşürdü.

Bu aynı zamanda, ETH 2,5 bin dolarda asılı iken Bitcoin’e 38 bin dolarlık önemli bir destekle uyanan Avrupalı ​​ve ABD’li yatırımcıların katılımından kaynaklanıyordu. Varlıklar bu seviyelerde desteği kaybettikçe, fiyat düştü ve büyük tasfiyeleri tetikledi.

Bunlar, Bitcoin ve Ethereum’un tanık olduğu en büyük tasfiyeler arasındaydı. Aslında, bu Ethereum’un en kötü ticaret günüydü. Aşağıdaki grafik, en uzun saatlik şamdanın 2 milyar dolarlık likidasyon gösterdiğini gösterdi ki bu, esas olarak “satış tasfiyelerinin” hakimiyetindeydi.

Kaynak: Eğri

Son çöküş gününde Bitcoin piyasası 3 milyar dolarlık likidasyon gördü.

Kaynak: Eğri

İki büyük kripto para birimi güçlü desteklerle yerlerini kaybederken, ademi merkeziyetçi finans güçlü tutuyordu. COMP ve AAVE gibi DeFi tokenleri, Bitcoin’in fiyatındaki düşüşün dalgalanma etkisini yaşadılar, ancak iyileşmeleri hızlı oldu. Tüm DeFi piyasası güçlü dalgalanmaya dayandı.

Ne beklemeli?

Aşağıya doğru ilerledikçe, bu eğilimi anlık olarak değerlendirmek iyi olacaktır. Birçok analist, bu tür düşüşlerin daha önce gerçekleştiğine ve piyasanın bundan kurtulmayı başardığına inanıyordu.

Allis’in analizine göre, Bitcoin Temmuz / Ağustos’a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilirken, Ethereum Haziran sonunda zirve yapabilir.

Kaynak: CoinStack 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Bitcoin ve Ethereum'un fiyatı neden bu kadar hızlı düştü? yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: