Kripto Para

Bitcoin vs Ethereum tartışmasında işlerin nerede durduğunun gerçek hikayesi

Ethereum, bir süredir çeşitli cephelerde Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. BTC’nin 698 milyar dolarlık piyasa değeri ETH’nin iki katından fazla olmasına rağmen, ikincisi son zamanlarda daha fazla dikkat çekiyor.  

Alt, Mayıs ayında birkaç Bitcoin metriğini “” çevirdi ve iki Kripto para arasındaki boşluk zamanla daraldı. Yeni başlayanlar için, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Ethereum’un ayarlanmış zincir içi hacmi bir ayda 346 milyar dolardan 666 milyar dolara yükselirken, Bitcoin ise aynı zaman diliminde 447 milyar dolardan 407 dolara düştü.

Kaynak: Twitter

Ardından, BTC madenci geliri %15 azalarak 1,45 milyar dolara düşerken, aksine ETH madenci geliri %42.8’lik bir artış gördü ve 2.35 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye tırmandı. Araştırma analisti Lars H,

“Haziran 2017’den bu yana ilk kez ETH madenci geliri > BTC madenci geliri.”

Ek olarak, BTC vadeli işlem hacmi %30’luk bir artışa tanık olurken, ETH için aynı değer yaklaşık %94,7 idi. Ek olarak,

belirtti.

“Ancak, türevler cephesindeki gerçek hikaye ETH seçenekleri olmaya devam ediyor.”

Benzer satırlar hakkında yorum yapan bir başka popüler analist şunları vurguladı:

Blockchain şirketi Edge & Note’un kurucu ortağı Tegan Kline, yakın zamanda ETH-BTC saygısız tartışması hakkında şunları söyledi:

“Ether, yenilik ve geliştirici ilgisi söz konusu olduğunda daha üstün olacağından, gelecekte bir noktada Bitcoin’i muhtemelen aşacaktır.”  

Ayrıca Goldman Sachs’ın emtia stratejistleri Jeff Currie ve Mikhail Sprogis, Bitcoin’in ilk hamle avantajının “kırılgan” göründüğünü iddia etti. ETH’nin değer işlevi deposuna dayanan stratejistler, amiral gemisi alt’ın Bitcoin’i aşmak için “en muhtemel aday” olduğunu da öne sürdüler. , ,  

eklediler

“[Bitcoin] sonunda tacını daha fazla pratik kullanım ve teknolojik çeviklik ile başka bir kripto para birimine kaybedecek.”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bitcoin Mayıs ayında en kötü aylık yörüngelerinden birini kaydetti. Tek bir ayda %37’den fazla değer kaybederken, ETH sadece %11’lik bir düşüşe tanık oldu.  

Yalnızca geçen yıl, Ethereum %900 gibi büyük bir büyüme kaydederken, Bitcoin için aynısı sadece %275 oldu. Kaydedilen kazançlara ve çeşitli metriklerin Ethereum’a yönelik eğilimine bakıldığında, sinyaller daha da güçlenene kadar “dönüştürme” tartışması devam edecek. Bununla birlikte, önceki analizimizde işaret edildiği gibi, aynısı en azından öngörülebilir gelecekte olası görünmemektedir.  

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: