Kripto Para

Bitcoin Yarılanması Yaklaştıkça “Dijital Altın” Anlatısı Güçleniyor


Ortaya çıkan son araştırma raporlarına göre, son zamanlarda kripto topluluğunun gözleri Mayıs ayında gerçekleşecek olan madencilik ödülü yarılanmasında. Araştırmaya göre bu dönem içinde Bitcoin volatilitesi azalırken, Aralık 2019’da volatilitede gözle görülür bir artış yaşanıyordu.

Dijital
2020 yılına girdiğimizden bu yana Bitcoin fiyatı bir artış ivmesi yakaladı ve 9.000 dolar barajını aştı. Sonrasında yaşanan düzeltme hareketleriyle şu anda fiyat 9.000 doların altında seyretse de artış beklentileri devam ediyor. Bununla beraber araştırmaya göre Bitcoin’in dijital altın anlatısı da güçleniyor.

Bunun yanında Bitcoin çeşitli siyasi ve jeopolitik olaylar sebebiyle 2019 yılının ikinci yarısında çok kez dijital altın olarak adlandırdı. Blok ödüllerinin yarıya inmesi olarak tanımlanan Bitcoin yarılanmasının yaklaşması da araştırmaya göre dijital altın olgusunu güçlendiriyor. Ayrıca Ocak ayında, altın ve Bitcoin arasındaki ilişki Ağustos 2016’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da anlatıyı daha da güçlendirdi.

Öte yandan kripto para birimi odaklı bir veri analiz şirketi olan Arcane Research’ün son raporunda da bu konuya değiniliyor ve şu ifadeler kullanılıyor:

Son yıllarda Bitcoin için birkaç farklı anlatı sunuldu: Ucuz p2p ödeme ağı, anonim darknet para birimi, değer deposu, ilişkisiz varlık ve dijital altın. Dijital altın anlatısını yaklaşan Bitcoin yarılanması daha da güçlendiriyor.

Ayrıca raporda, Google (NASDAQ:) Trends verilerinde de “yarılanma” ile ilgili aramalarda artış yaşandığı ifade ediliyor. Arcane Research, bu arama verilerinde yaşanan artışın sebebinin bir fiyat hareketi yaratıp yaratmayacağı konusundan kaynaklandığını ifade ediyor. Yani insanlar Bitcoin fiyatıyla ve Bitcoin’in kendisiyle daha fazla ilgilenmeye başlıyor.

Kaynak: Ambcrypto

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu