Kripto Para

Bitcoin yükselişteyken, altcoinler neyi bekliyor?

[ad_1]

Bitcoin’in son ​​yükseliş rallisi, son 3 gün içinde perakende yatırımcıları ve BTC HODL’cileri sevindirdi. Aslında, kral Kripto para 13 Haziran’dan sonra %13 yükseldi ve düzeltmeler basım zamanında tekrar yapılmadan önce yolda 40 bin doları aştı. Ancak asıl soru, bu hareketin piyasadaki diğer tüm altcoinleri nasıl etkilediğidir.

altcoinler neredeyse her zaman kral paranın hareketini gölgelediğinden, bu ralli onlara da fayda sağlayabilir mi? Yoksa bu, altcoinlerin sonu mu olacak?

Bitcoin nerede duruyor?

Popüler analist Michaël van de Poppe bu soruları yakın zamanda yanıtladı. Bitcoin bir süredir ölüm çaprazına doğru ilerliyordu ve ona göre bu hala yakın olsa da, aktif ralliyi stabilize etmeye yardımcı olabilir.

Poppe, madalyonun Hareketli Ortalamaları (tablodaki kırmızı ve turuncu çizgiler) geçmeden önce bir miktar yan hareket kazanmasının önemli olduğunu iddia etti. Bunu yaparken, Kripto para ağır bir kısa sıkışıklığa yerleştirilecek ve bir sonraki direnç 48 bin – 49 bin dolar bölgesine yerleştirilecek. Bu bölge, Kripto para güneye düşmeye başlamadan önce 13 Mayıs civarında da kırıcıydı. Ekledi,

“Yükselen bir ivmeye sahip olmak için, bu kritik seviyeleri [48 bin dolar – 49 bin dolar] tekrar destek haline getirmek istiyorsunuz çünkü ancak o zaman öğütmeye devam edebilirsiniz”

Bitcoin’in ölüm sonrası konsolidasyonu | Kaynak: Crypto Michael

Altcoinler ne olacak?

Analiste göre, BTC’nin hareketi yatay hale geldiğinde altcoinler de aynı şeyi yapacak. Böyle bir projeksiyon, öncelikle piyasada ortaya çıkan panik nedeniyle BTC çöktüğünde her altcoin düştüğü için geçmişe dayanıyor. Böylece, Bitcoin tekrar birleştiğinde altcoinler fiyat momentumlarını geri alacaklardı.

“Altcoinlerin hareket etmesi için en iyi doğa, Bitcoin’in konsolide olması ve düzenli olduğu gibi değişken olmamasıdır…”

Altcoinler, BTC’nin ani yükselişi, kral Kripto para gibi performans göstermeleri için baskı yaptığından, henüz ralli trenine binmedi. Bitcoin başka bir volatilite/fiyat artışı turu yaşarsa, altcoinler için işleri gerçekten zorlaştırabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin, özellikle BTC hala ATH’sinden çok uzakta olduğu için, yukarı yönlü birden fazla direncin varlığı nedeniyle yakın zamanda itici bir hareket yapmayacak.

Bitcoin’in direnç seviyeleri | Kaynak: BTC/USD – TradingView

“Bu, altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başlayacağı [48k altında konsolidasyon] dönemidir…Bitcoin’in yatay hareket etmesi ne kadar uzun sürerse, altcoinlerin koşmaya devam etmesi ve çökme öncesi seviyelere geri dönmesi o kadar olasıdır.”

Poppe ayrıca Ethereum [ETH], Chainlink [LINK] ve Fantom [FTM]’in BTC’ye karşı eşleştirilmiş hareketini de analiz etti. Analiste göre, örneğin, Ethereum hala istikrarlı bir konsolidasyon döneminin beklenebileceği kritik bir destek seviyesini koruyor.

“Bu, 2016 ve 2017’de de oldu, ardından yeni bir dürtü dalgası meydana geldi,” diye ekledi .

Chainlink ve Fantom ile ilgili olarak,  

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: