Kripto Para

Bitcoin’in ‘ayı piyasasında olmamasının’ nedenleri

Bitcoin ’ün düzeltme aşamasının neredeyse birkaç aya uzamasına rağmen, analistler ve iyimserler bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Ayı evresinin reddedilmesi, temelsiz olmasa da, birçok analist ve Bitcoin destekçisi tarafından, büyük olasılıkla yatırımcı duyarlılığını yüksek tutmak amacıyla defalarca dile getirildi.

Yakın zamanda yayınlanan “Bitcoin fiyat tahmini 2021” raporu bu yönü yansıtıyordu. Raporun bulgularına göre, ankete katılan panelistlerin %62’si BTC’nin ayı piyasasında olmadığına inanıyor. Bu panelistlere göre, sürekli satın alma ilgisi, Bitcoin’in fiyat geçmişi ve temellerin devam eden alaka düzeyi gibi çeşitli faktörler, duruşlarını yönlendiren temel göstergelerdi.

Kaynak: Twitter

Yukarıdaki tabloya göre, BTC fiyatları yatay hareket etse bile yeni varlıklar ağa katılmaya devam etti. Her gün 50.000’den fazla yeni varlığın zincire girdiği görüldü ve Bitcoin ağındaki haftalık net büyüme, fiyatların yeni zirvelere ulaşmaya başladığı yılın başında gözlemlenenden daha yüksekti.

Kaynak: TheBlock

Bununla birlikte, bu iddiaları çürüten diğer zincir üstü metrikler göz ardı edilemez. Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in ayarlanmış zincir içi hacminin son birkaç ayda nasıl istikrarlı bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Mayıs ayında 16 milyar doları aşan bir zirveden, günlük işlem hacmi yaklaşık 6 milyar dolara düştü, bu da yatırımcıların ağdan çekildiğini gösteriyor.

Yukarıda bahsedilen rapora atıfta bulunarak, dünya çapındaki kripto alanından liderler de dahil olmak üzere panelistler, Aralık 2025’e kadar BTC fiyatının 318.417 $’a çıkacağını tahmin ettiler. Bu, halving olaylarına ve gerçekleşen enflasyona bağlanıyor.

Şu anda dolaşımdaki ABD dolarının %30’unun 2020’de basıldığı tahmin ediliyor, bu da yaklaşan bir enflasyon korkusuna yeterince ivme kazandırıyor. Kitlesel bitcoin benimsenmesi, bu öngörülen artışın başka bir nedeni olabilir. Panelistlerin yaklaşık %54’ü, bitcoin’in küresel finansı ele geçireceği zaman olan “hiperbitcoinizasyonun” 2050 yılına kadar gerçekleşeceğini düşündü. Ancak, katılımcıların %25’i bunun 2035 yılına kadar çok daha erken gerçekleşeceğine ve yaklaşık %20’si de gerçekleşeceğine inanıyor. Ankete katılanların oranı 2040’a kadar olacağını söyledi.

DeFi , neredeyse tüm geleneksel yatırım araçlarına ve kripto fonları ve türev piyasalarıyla ilgilenen kurumsal yatırımcılara kazançlı ve daha güvenli alternatifler sunarken, milyarlarca dolar şu anda DeFi’ye kilitlendi ve milyarlarca dolar, şu anda DeFi tarafından yönetiliyor. varlık yönetimi firmaları. Tüm bu yönler, küresel finansın kaçınılmaz bir “hiperbitcoinizasyonuna” işaret ediyor, ancak önümüzdeki on yıllardaki bir tarihi seçmek zor olabilir.

Yatırımlarının meyvelerini alacak olanlar sadece büyük yatırımcılar değil. Panelistlerin %33’ü ayrıca 10 yıl içinde Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelerde tercih edilen para birimi olacağını öngördü. Diğer %21’lik bir kesim ise benimseme seviyesinin 10 yıldan fazla olduğunu söyledi.

El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi ve Venezüellalıların onu hiperenflasyonu yenmek için bir araç olarak kullanması gibi haberlerin ortasında bile, bu tür duygular tamamen doğru olmayabilir. Kripto hazırlığına ilişkin yakın tarihli bir raporu , gelişmekte olan ülkelerin kitlesel kripto benimsemesini sağlamaktan veya buna hazır olmaktan ne kadar uzak olduğunu ortaya çıkardı.

Bunun nedenleri arasında düzenleyici ilgi eksikliği, Bitcoin ATM’leri veya eksikliği, vatandaş ilgisinin olmaması vb. Bunun diğer nedenleri arasında cehalet, internet veya elektrik eksikliği, yetersiz altyapı ve gelişmekte olan ülkelerin tipik olarak karşılaştığı diğer sorunlar arasında hükümetin tereddüt etmesi sayılabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: