Kripto Para

Bitcoin’in bunu yapması an meselesi

Geçen hafta boyunca Bitcoin piyasası için açıkça görülen birkaç şey var. Piyasada hacimler önemli ölçüde kurudu ve piyasada oynaklık sıkıştı. Zincir üstü ölçümler de düz bir eğriyi kolaylaştırdı, bu nedenle baskı zamanında, kısa vadede Bitcoin için gerici bir değişikliği ölçmek zordu.

Bununla birlikte, fiyat çizelgelerinde basının zaman sessizliğinden bağımsız olarak, birkaç gösterge yaklaşan bir değişikliği öneriyor gibi görünüyordu.

Sıvı Tedarik Oranı artışı ve Kripto Para Canlılığı

Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in birikimi geçtiğimiz birkaç ay içinde çeşitli ölçütlerle açıklandı, ancak arzı anlamanın nitel bir yolu Sıvı Tedarik Oranının akışıdır. Likidite olmayan arz değişimi izlenirken, yazının yazıldığı sırada, Haziran ayının sonundan bu yana bir artış olduğu gözlemlendi ve bu, bir arz şokunun hala bir seçenek olduğu anlamına geliyordu.

Şimdi, daha geniş eğilimi analiz etmek için kullanılabilecek bir diğer önemli gösterge, Coin Liveliness. Kripto Para Canlılığı temelde yok edilen jeton günleriyle oluşturulan jeton günlerinin oranıdır.

Kaynak: Glassnode

Şimdi, yukarıdaki tabloya göre, düşüş trendi Bitcoin için bir birikim aşamasına işaret ediyor gibi görünüyordu ve tarihsel olarak bir dizi ralliye yol açtı. Bununla birlikte, bir birikimin, fiyatın büyük bir düşüş yaşayabileceği daha uzun bir süre sürebileceğini belirtmek önemlidir.

Yine de, gerçekte, Bitcoin’in 31 bin ila 35 bin dolar arasındaki UTXO dağılımı önemli bir sinyaldir. Verilere göre, BTC’nin para arzının %9,94’ü yukarıda belirtilen aralık arasında hareket etti ve aynı artış 31 bin – 40 bin dolar aralığında %17,55’e yükseldi.

Katı bir fiyat aralığındaki bu tür yüksek varlık hareketleri, varlığın bu belirli fiyat noktaları arasında konsolide olmasına izin verir, bu nedenle BTC’nin dibinin içeride olabileceği fikrini doğurur. mutlaka bu gözlemi de indirim.

Bitcoin Kırmızı Bayrak gözcüsü mü?

BTC/USDT İşlem Görünümü

Şimdi, piyasayı haftalık ölçekte analiz ederken, grafikler pek iyimser görünmüyordu. Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana en düşük mumunu kapattı. Dolayısıyla BTC, haftalık kilit desteğine müdahale ediyor. 31500$-30.000$’ın altında, varlığın herhangi bir katı fiyat desteği yok ve teorik olarak 24.000$’a kadar düşebilir.

Yine de, çoğu zincir içi metrik bir yükseliş toparlanması hakkında toplu olarak yanlış olamayacağından, geri dönüşün baskın olması beklenebilir. Sadece ne zaman ve nasıl devreye gireceği meselesidir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: