Kripto Para

‘Bitcoin’in enerji kullanımındaki olumlu eğilim’ bu etkiye sahip olacak

[ad_1]

Tesla , yeniden bir ödeme şekli olarak Bitcoin getirmeye hazırlanıyor. Bu, büyük olasılıkla elektrikli otomobil üreticisinin izleyeceği yoldur, ancak şirket kripto varlığı çıkarmak için kullanılan yenilenebilir enerji miktarını dikkatli bir şekilde incelemeden önce değil.

sanal Bitcoin etkinliğinde , Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest’in Cathie Wood , Tesla’nın Elon’u da dahil olmak üzere diğer panelistlerle “The B Word”de konuşma Musk, elektrikli otomobil üretim devi için dünyanın en büyük kripto para birimiyle olası bir yeniden birleşme olasılığını ima etti.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin ile “açık ve kapalı” bir ilişkiye sahipti, onu desteklemek ve kınamak arasında geçiş yaptı ve girişimci, Bitcoin için çevresel endişeleri dile getirdi.

Bununla birlikte, söz konusu konferansında , kripto para birimine olan desteğini bir kez daha yinelerken, portföyüne diğer kripto tokenlerini dahil etme olasılığına da değindi. “Bitcoin’in enerji kullanımında olumlu bir eğilim var gibi görünüyor” diyen Musk, enerji tüketimini izlemenin de önemli olduğunu, özellikle bunun Tesla’nın uzun vadeli “sürdürülebilir enerjiyi hızlandırma” planıyla uyumlu olacağını iddia etti. Tesla, “Bitcoin’in enerji kullanımı konusunda uygun özeni göstermeyen” şirket olmayacağını söyledi.

“Bitcoin yenilenebilir kaynaklara çok daha fazla kayıyor gibi görünüyor ve özellikle Çin’de açık bir şekilde kullanılan bir dizi ağır hizmet kömür santrali kapatıldı. Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla %50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum.

… Öyleyse Tesla, Bitcoin’i kabul etmeye devam edecek.”

Ekledi,

“Ekonomiyi yürütme biçimimizin kalitesini artıran bir şeyi desteklemek mantıklıdır ve (ve) Bitcoin bunun için bir adaydır.”

Söylemeye gerek yok, söz konusu güven oyu ile kripto para birimi fiyat hareketinde de bir artış gördü. Bir bakıma bu, Musk’ın ağın “giderek daha hızlı fosil yakıt kullanımı” nedeniyle Tesla’nın artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini duyurduğu zamana (Mayıs ayında) benziyordu. Kripto varlığının fiyatı daha sonra Şubat ayından bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü.

Ayrıca, o zamandan beri, Castle Island Ventures’dan Nic Carter gibi bazılarının Bitcoin etrafındaki tüm enerji “FUD spekülasyonlarına” karşı koymak için uzun süredir paylaşılan görüşlere sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Buna ek olarak, işte bir gerçeklik kontrolü. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim endeksine göre, Bitcoin madencileri dünyanın elektrik üretiminin %0,31’ini (yalnızca) tüketti. Öte yandan, geleneksel yoldan elektrik tedarik etmek yerine, diğer enerji üretim kaynaklarından sağlanan enerjinin %0,06’sını kullanan madenciler de vardı.

Buna rağmen, sadece eski yön etrafında dönen tartışmalar vurgulandı ve Bitcoin’i eleştirmek için bir katalizör olarak kullanıldı.

Aslında, bir Galaxy Digital raporuna göre, Bitcoin’in enerji tüketimi, ABD evlerinde her zaman açık olan elektrikli cihazlardan 12 kat daha küçüktür.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: